You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakiego wyboru dokonać, co będzie lepsze? Telebim czy billboard? Oba rozwiązania mają plusy i minusy, jednak to za telebimem przemawia większa ilość pozytywów

on Mar 10, 2015
telebim w mieście
Author: warrenski
Source: http://www.flickr.com
Ekran led dotrze do każdego. Im większe będzie skupisko ludzi, tym mniejsza będzie szansa, że każdy będzie mógł zobaczyć, co ma miejsce na scenie w czasie koncertu albo festiwalu. Billboard jest przekaźnikiem treści reklamowej o wielkich rozmiarach, produkowany jest zwykle w postaci tablicy albo plakatu. Billboardy są często podświetlone, aby były dobrze widoczne w nocy. Wymiary dostępne są rozmaite, poczynając od formatu europejskiego (czyli 5,04 x 2,38 metra), poprzez 4 x 3 metry i wyższe - 6x3, 12x3, 12x4, po citylighty (1,2 x 1,8).

Citylighty najczęściej zamieszczane są na wiatach przystanków czy latarniach, są jednak spotykane w podziemiach metra billboardy o rozmiarze 6m2. Billboardy o powierzchni od 50 do 300 m2 zwane są megaboardami i występują w dużych miastach. Więcej w tym temacie - telebim Solec Kujawski 23 stycznia. Jeśli decydujemy się na tego typu reklamę, musimy przede wszystkim przygotować projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, miejsca, w których chcemy ów banner powiesić. Można zlecić całość prac agencji reklamowej, jednak nie ma przeszkód, żebyśmy zrobili to samodzielnie.

Podstawowym warunkiem efektywności naszej reklamy będzie jednak to, by wyróżniała się ona spośród całej masy innych. W tak wielkich skupiskach jak Trójmiasto jest to zadanie niełatwe, jednak realne. Niezłym wyjściem będzie wynajęcie telebimu. Nie jest to skomplikowane zadanie, starczy wbić w przeglądarkę hasło: telebim Starogard Szczeciński, by znaleźć stosowną firmę która opracuje i wykona nam taką reklamę za przystępną cenę. Podobna reklama emitowana na wielkoformatowym ekranie z pewnością trafi do bardzo wielu potencjalnych klientów.

Co ważne, treści wyświetlone na ekranie będą widoczne 24 h na dobę, więc nie można takiego przekazu przeoczyć!
Billboard
Author: Ursula Stalder
Source: http://www.flickr.com
Materiały najlepiej nabywać w odpowiednich sklepach. W internecie bez trudu można wyszukać sklep z foliami, reklamowy czy dla agencji reklamowych - nazwy są różne, asortyment zazwyczaj podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do stworzenia materiałów reklamowych. Folie, ramki, różnego rodzaju zaczepy i wiele wiele innych. Nie ma też żadnego kłopotu, by w drukarni zamówić wydrukowanie projektu na dostarczonym przez nas materiale.

Powinna to być oczywiście dobra drukarnia wielkoformatowa, ale to chyba oczywiste. Nie wolno oczywiście powiesić bannera w dowolnym miejscu. Powinniśmy zapoznać się z regulacjami dotyczącymi wieszania reklam w naszym mieście. Czasami potrzebna jest tylko zgoda właściciela posesji na umieszczenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem konieczna jest także zgoda z Urzędu Miasta. Przygotowanie reklamy wymaga sporo pracy, ale jeśli dobrze ją zaprojektujemy na pewno przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy - Przeworsk i telebimy.