You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem wyselekcjonować skuteczną szkołę językową?

on Dec 1, 2022
Po pierwsze sprawdź jak długo szkoła egzystuje na rynku, jaką ma reputację - grunt to praktyka. Nie daj się nabrać przedsiębiorstwom, które powstają na rok albo dwa, a potem znikają z twoimi pieniążkami.
szkoła językowa
Author: Kaplan International
Source: http://www.flickr.com
Sprawdź, czy szkoła językowa Malbork (szkoła (http://demostenes.com.pl) języków obcych SOL) ma wpis w Wydziale Edukacji twojego miasta, jakie kwalifikacje mają nauczyciele uczący w szkole. O ile nie zaczynasz od podstaw, szkoła powinna przeprowadzić z tobą wywiad czy test weryfikujący twe umiejętności lingwistyczne. Nikt poważny nie będzie ich oceniał "na oko".Spytaj, czy trafisz do stosownej sobie podgrupy wiekowej i na odpowiadającym tobie poziomie rozwoju. Sprawdź jaka aura panuje na zajęciach a także wśród instruktorów - "przyjazna" uczelnia poprawia komfort lekcji i powoduje, że chętnie będziemy brać udział w lekcjach. Szkoła (bezpłatny dostęp) językowa nie może przyrzekać "gruszek na wierzbie" - nie oszukujmy się, zajęcia będą wymagały od nas systematyczności i pracowitości. Nie oczekujmy cudu - nauka języka to proces rozłożony w czasie, jeżeli jest on odpowiednio regulowany przez wykwalifikowanych prelegentów, to możemy być pewni powodzenia. Wobec tego nie ufajmy tym, którzy oferują nam "język w cztery tygodnie!" czy "język hiszpański N razy szybciej". To się po prostu nie uda! Uczenie się języków to tok, w jakim bardziej aniżeli pośpiech liczy się systematyczność, sumienność oraz konsekwencja.

Skontroluj czy w grupach zaawansowanych szkoła gwarantuje kontakt z "żywym" językiem poprzez zajęcia z "native speaker'em". Powinniśmy się także zastanowić, w jaki sposób będzie przebiegać nasza nauka? Czy naszym celem jest zdanie egzaminu międzynarodowego, matury czy po prostu płynne porozumiewanie się w danym języku? Gdy pragniemy spróbować sił w walce o certyfikat, musimy zapisać się do placówki przeprowadzającej lekcje przygotowawcze - sprawdź. Dobrze, gdy takowe egzaminy realizowane są bezpośrednio w szkole, będącej ośrodkiem egzaminacyjnym powiązanym z instytutami językowymi wydającymi owe certyfikaty. Wówczas będziemy mieć pewność, że to, czego się nauczymy na lekcjach, w zupełności odpowiada wymaganiom z egzaminu.Wiadomo już, w jaki sposób trzeba wybierać szkołę językową. Ale idealna szkoła to dopiero połowa sukcesu. Ona stwarza nam jedynie warunki do wytężonej pracy, pomaga, naprowadza na właściwy tor. Reszta zależy od nas samych, spróbujmy maksymalnie spożytkować każde te okoliczności!