You are here

Jakimi zdolnościami musi pochwalić się uczeń technikum, aby w przyszłości znaleźć pracę w zawodzie mechanika samochodowego

on Sep 24, 2018
Autoserwis albo serwis samochodowy jest wymarzonym zakładem pracy dla wielu młodych chłopaków. Fascynacja pojazdami mechanicznymi rozpoczyna się już w dzieciństwie, ale dopiero w dojrzałym życiu takie hobby ma szansę na prawdziwą realizację. Wielu ekspertów rynku pracy informuje, że najlepiej pracować w zawodzie, który ma jak najwięcej wspólnego z naszymi zainteresowania. Wtedy do pracy chodzi się z przyjemnością, a nie jedynie z poczucia konieczności. A dla szefa taki robotnik to prawdziwy skarb.
auto
Author: DnlRxn
Source: http://www.flickr.com
Naprawa samochodów jest idealnym zajęciem dla dżentelmenów, którzy odznaczają się spostrzegawczością oraz solidnością. Niezwykle przydatna jest także umiejętność logicznego myślenia, gdyż wykrywanie usterek bywa prawie detektywistyczną pracą. Na zakończenie chyba najistotniejsza cecha. Otóż, naprawianie samochodów, jak nazwa wskazuje, wymaga od serwisanta zwinności oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej na wysokim poziomie - kliknij aby zobaczyć źródło. Dość długi spis pożądanych cech zamyka pracowitość i lojalność.

Jeżeli już wymieniliśmy cechy, jakimi powinien charakteryzować się mechanik samochodowy, to teraz czas, żeby skupić się na kompletnie odmiennej kwestii, czyli spróbować wyliczyć te cechy, które w tym zawodzie są bardzo niepożądane. Najgorszą z nich wydaje się być roztrzepanie, gdyż nikt nie wyobraża sobie serwisanta, który wiecznie gubi klucze lub inne narzędzia.

A poza tym nie zapominajmy o tym, że naprawa samochodów już z definicji musi nam kojarzyć się z usmarowanymi rękami oraz koniecznością pracy w halach wypełnionych wonią spalin albo olejów czy pozostałych toksycznych chemikaliów. A to przecież nie każdemu odpowiada. Komentując temat predyspozycji, którymi musi pochwalić się serwisant, warto jeszcze mieć na uwadze cechy, które z łatwością wymykają się wszelkim słowom. Kolokwialnie mówimy, że chłopak ma smykałkę, czyli szczególny talent. A to już oznacza, że na przykład, jest w stanie wsłuchując się w terkot silnika bezbłędnie rozpoznać jego usterkę. Tego typu umiejętności są niezwykle przydatne, gdyż z jednej strony posiadanie szóstego zmysłu znacząco stopniu skraca czas naprawy, a po drugie, usługobiorcy, czyli w omawianym przypadku wiecznie zajęci taksówkarze, lubią, kiedy już na wstępie słyszą, co prawdopodobnie uległo awarii.