You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jeśli szkoły wyższe to tylko studia informatyka

on Feb 16, 2015
Studenci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jest takie powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie. I powiedzenie to jest prawdziwe, ponieważ jeśli się chce coś osiągnąć w sferze zawodowej nie można się ograniczać jedynie do tego, co się zdobyło w szkole czy na studiach. Każda praca to możliwość zdobycia kolejnych doświadczeń i umiejętności i jeśli ktoś tylko będzie chciał, to może dużo się nauczyć w takiej sytuacji.

Dobrej pracy. Można w sumie powiedzieć, iż bardzo często co prawda mamy ambicje, tak czy siak na przykład poprzestajemy na typowych studiach. A może bardziej wskazanym wyjściem jest pójście dalej, a więc studia podyplomowe (http://www.wste.edu.pl/studia)? Nierzadko podyplomówka powoduje, że posiadając fajną pracę, pozyskujemy awans pracowniczy.

A więc uczyć się jakby nie patrzeć warto, ponieważ studia są w dalszym ciągu istotne. Jeżeli ktoś myśli, iż po wyższej edukacji tak czy siak nie ma zatrudnienia w sumie powinien pracować nad sobą samym, ponieważ przesadził. Jednak aby się dostać na upragniony kierunek studiów czasem potrzeba dużo czasu i pieniędzy poświęcić na przygotowanie, a i tak pewności nie będzie, że wszystko się uda.

Na licznych wydziałach rekrutacja na studia 2014 (http://wste.edu.pl/zasady-rekrutacji) jest prowadzona kilku etapowo, a na każdym z nich do przeskoczenia jest spora grupa innych chętnych. Na najbardziej obleganych kierunkach na jedno wolne miejsce startuje nawet kilkanaście osób, więc żeby dostać upragniony indeks trzeba naprawdę dużo pracy, a czasami też i odrobiny szczęścia.
studia
Author: Universität Salzburg (PR)
Source: http://www.flickr.com
Ma to związek z faktem że świat jest coraz bardziej otwarty, a co się z tym wiąże zaczynają być potrzebni dobrze przygotowani specjaliści znający się na polityce. Coraz częściej po politologii otrzymać można zajęcie jako specjalista zajmujący się doradzaniem ekipom rządzącym i różnym partiom, ale również przy różnorodnych opracowaniach wykonywanych na zlecenie polityków i członków partii.