You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jesteś urodzonym humanistą? Najlepiej, jeśli wybierzesz studia z filologii

on Mar 30, 2023
Mówią: „Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz”. Ci co spróbowali i pozostali w tym postanowieniu wiedzą, iż jest tak właśnie jest i ale także nieprawda. Wiedza jest naprawdę konieczna, aby uzyskać ciekawszą pracę, a tym bardziej pozwala wygodniej, bardziej luksusowo żyć, ale z drugiej strony, co nam po wiedzy, kiedy zatrudnienia nie ma, kiedy człowiek skończył trzy fakultety, a żaden pracodawca nie chce dać mu pracy. Nie są zainteresowani wykształceniem, pytają się go za to o doświadczenie, ale kiedy miał je zdobyć, jak bez przerwy studiował. To kłopoty wielu młodych ludzi. Recepta dla następnych magistrów jest tego typu, iż jak już koniecznie chcesz studiować coś z nauk humanistycznych czy społecznych to wybierz najlepiej studia filologii obcej.
nauka języków obcych w szkole
Author: Laurie Sullivan
Source: http://www.flickr.com
Wiem, iż nie każdy zgodzi się z tego typu spostrzeżeniem, ponieważ (to też prawda) studiowanie to jedno, lecz ważna jest też pasja. Jeśli bowiem wybieramy się na studia, bo mamy prozaiczne powody, przykładowo ucieczka przed obowiązkową służbą wojskową, bo pragniemy zabawić się lub pomieszkać w wielkim ośrodku miejskim, a wybierając takie studia nie mamy jakichś sprecyzowanych postanowień, to taki przygodny wybór może nas wiele w przyszłości kosztować: zero perspektyw, brak pracy i pośredniak… Jeśli idziemy jednak na studia ponieważ są one właściwe z naszymi zainteresowaniami, które pragniemy rozwijać, to nie jest istotne czy będziemy studiować matematykę czy historię, na pewno jakoś się uda znaleźć fajną pracę.

Z innej strony, co osoba 19-letnia wie o życiu i o tym, co pragnie robić, wybieranie studiów w takim wieku jest trochę rzucaniem się na głęboką wodę: nie wiadomo, co w niej się znajduje, nie wiemy też, czy szczęśliwie z niej wypłyniemy. To chyba trochę za wcześnie podejmować takie decyzje, lepiej wyjechać na jakiś wolontariat, pojeździć po świecie, pomyśleć o sw www.zelwak.pl/omnie.html ości. zelwak.plWracając jednak do filologii to sprawa prezentuje się tak, że wiele humanistyczno-społecznych specjalizacji oferuje: politologię, socjologię, stosunki międzynarodowe, polonistykę, psychologię, i tym podobne. Każdy z tych kierunków jest bardzo ciekawy, daje fajną wiedze, lecz nie daje żadnych umiejętności. Filologia daje jedną, ale jakże konkretną: fachową umiejętność posługiwania się danym językiem obcym . Nie musisz wybierać języka angielskiego, możesz wybrać się na filologię ukraińską, a później zajmować się tłumaczeniem z ukraińskiego. Ile jeszcze osób się tym zajmuje? Nikt nie chce dać ci pracy? Działaj więc jako freelancer i znajduj klientów.