You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Kiedy zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą związaną z dystrybucją albo produkcją żywności, musisz zadbać o odpowiednie standardy

on Mar 30, 2023
Wyjątkowo istotne jest, by na każdym etapie produkcji oraz rozpowszechniania artykułów żywnościowych zachować wytyczne higieny oraz bezpieczeństwa. W sytuacji nietrzymania się wspomnianych reguł, można doprowadzić do poważnych niedociągnięć, a w ich efekcie do zatruć bądź epidemii.
badania porównawcze
Author: badania porównawcze
Source: www.tuv.com
Na straży przestrzegania właściwych norm i przepisów stoją systemy opracowane przez specjalistów i wdrażane przez wszystkie jednostki, które mają kontakt z środkami spożywczymi. Haccp pozwala eliminować realne zagrożeniaHaccp jest trybem, którego rolą bywa rozpoznawanie i określenie zagrożeń, jakie mogłyby mieć miejsce na każdym etapie produkcji lub transportowania żywności. System pomaga również znaleźć metody na eliminację miejsc zagrożenia oraz zapewnienia artykułom spożywczym idealnej jakości zgodnej z bezpieczeństwem i higieną. Na chwilę obecną wymogiem wprowadzania systemu haccp objęte są wszystkie zakłady, które zajmują się wytwarzaniem bądź rozpowszechnianiem artykułów spożywczych. W każdym zakładzie jest powołany specjalny zespół, który zajmuje się szacowaniem zagrożeń, ograniczaniem ich oraz wypełnianiem odpowiednich raportów.

IFS - dodatkowe info - - europejski standard, który pozwala zawiązać współpracę handlową

certyfikacja, iso
Standardem bezpieczeństwa żywności, który ściśle nawiązuje do Haccp jest Ifs. Jest to międzynarodowy standard, który został powołany do życia z początkiem XXI wieku w celu synchronizowania zasad oraz wytycznych, jakimi oceniani mieli być dostawcy produktów żywnościowych. Wdrożenie standardu Ifs wymaga wcześniejszego zastosowania systemu Haccp, jak także dokumentowania pochodzenia dostaw oraz znalezienia i eliminacji zagrożeń powiązanych z higieną żywności. Standard IFS (ifs --> czytaj więcej) odznacza się wielkim uznaniem w Niemczech oraz Francji, przez co bywa na terenie tych państw wyjątkowo respektowany.


Zabierz swych pracowników na szkolenia

Zarówno właściciele przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem i obrotem żywnością, jak zatrudnione przez nich osoby, mają możliwość uczestniczyć w szkoleniach i kursach dotyczących wprowadzania systemów bezpieczeństwa oraz higieny żywności. Na wspomnianych szkoleniach ma się możliwość zdobyć dużo ciekawych informacji dotyczących norm i standardów mających zastosowanie przy pracy z żywnością, jak też przygotować się do wprowadzenia systemu w swoim przedsiębiorstwie.