You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Kto musi uiszczać ZUS składki i jak duże w obecnych dniach są ich wysokości?

on May 26, 2022
Każdy troszczy się o to, żeby mieć pieniądze na bieżące funkcjonowanie i na swe przyjemności. Wszyscy ludzie, jacy choć trochę orientują się w interesach pamiętają, że aby prowadzić firmę, należy płacić niektóre opłaty.
ERP


Laptop, biurowiec
Author: Maxime Guilbot
Source: http://www.flickr.com


Jakie? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.


Wszyscy szefowie działalności rynkowej są zobowiązani do płacenia ZUS składki za siebie, a jeżeli angażuje pracowników, to także za nich. Obowiązek opłacania ZUS składki wynika już w dniu napoczęcia wykonywania działalności. Kiedy aktywność zostaje zawieszona, wtenczas przymus opłacania ZUS składki także jest zawieszony. Od dnia rozpoczęcia wykonywania działalności, do chwili zakończenia jej robienia, biznesmen powinien płacić ZUS składki.sprawdź sam serwis klimatyzatorów warszawa serwis klimatyzatorów warszawaA które to ZUS składki? Więc, obowiązkowo każdy biznesmen podlega ubezpieczeniu na emeryturę, rentowemu, w razie wypadku oraz zdrowotnemu.


Istnieją ponadto inne ZUS składki, lecz one nie są wymagane. Jest to ubezpieczenie chorobowe. Persona, jaka sama prowadzi aktywność przemysłową ZUS składki prezentuje w comiesięcznej deklaracji rozliczeniowej, którą jest ZUS DRA. Kiedy nie zatrudniamy żadnych kadrowiczów, wtenczas ZUS składki powinniśmy opłacić do 10 dnia wszelakiego miesiąca.

Jeśli musisz poznać studiowany w tym artykule temat, to kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne info (bscav.eu/oferta/systemy-dyskusyjne/) również w analogicznym portalu.

Jeżeli natomiast mamy swych kadrowiczów, za których opłacamy składki ZUS, wtenczas musimy je opłacić do piętnastego dnia każdego miesiąca.
Kto dopiero zaczyna swą historię z własną firmą, może liczyć na dogodne ZUS składki. Z tego typu ulgi na ZUS składki możemy korzystać poprzez 24 miesiące. Tego okresu nie wydłuża przerwanie działalności.