You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Maszyny do drewna

on Feb 14, 2023
Branża drzewna jest mocno rozwinięta. Wystarczy rozejrzeć się po domu by uświadomić sobie jak wiele przedmiotów zrobionych jest z tego surowca.
Pewnie myślimy czasem z jakiego powodu rzeczy wykonane z litego drewna są dużo droższe niż ich odpowiedniki ze sklejek. Odpowiedź jest prosta - drewno to kłopotliwy materiał, wymagający wprawnej obróbki, znajomości technologii i wiedzy o samym drewnie. A poza tym maszyny i wibroizolatory do drewna nie należą do tanich.
Drzewo bawełniane
Author: challiyan
Warto jednak zainwestować trochę więcej w meble z litego drewna - są bardziej wytrzymałe i bardziej estetyczne niż te tańsze. Solidny rzemieślnik zbuduje nam na wymiar meble jakie tylko zaprojektujemy, a w dodatku oddające całą urodę materiału. Pierwszą maszyną wykorzystywaną do obrabiania drewna zwykle jest strugarka. Służy do nadawania deskom pożądanej grubości. Oczywistym jest, że deski na podłogę są inne niż te wykorzystywane do składania mebli kuchennych. Na kolejnym etapie budowania mebla przydatna jest piła formatowa służąca dalszemu kształtowaniu desek.

Gdy już mają pożądaną grubość, długość i odpowiednio ścięte krawędzie składa się mebel. Można naturalnie ozdobić go wybranym wzorem, front szafy może być ukształtowany fantazyjnie. Do takich działań wykorzystywana jest frezarka do drewna.

Przedmioty tworzone na zamówienie mają niepowtarzalny charakter. Można wspaniale podkreślić nimi urok pokoju, można wyeksponować klimat własnych czterech kątów, a także pokazać swój gust i charakter. Meble z drewna nie muszą być niemodne i starodawne - mogą być futurystyczne, ekstrawaganckie i doskonale pasować do naszego wychuchanego mieszkania. Poszukajmy najlepszego rzemieślnika i do dzieła!