You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Muzyka łagodzi obyczaje

on Apr 26, 2022
Zwykło się mówić, że muzyka łączy ludzi. Tylko dlaczego tak wielu nastolatków z chwilą pogłośnienia, najnowszej płyty ulubionego zespołu Sabaton słyszy zza ściany: “proszę to ściszyć”? Fakt, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas trudno jest zrozumieć, iż istnieją osoby, które są w stanie wstać nad ranem aby do wieczora zdążyć na występ zespołu. A już koncert poza granicami kraju? To nielogiczne.
słuchanie muzyki
Author: Jason Corey
Source: http://www.flickr.com
Na szczęście dla fanów Sabaton wystąpi w Polsce już na początku roku, ponieważ ich miłość do polskich fanów jest ogromna i obustronna. Bądźmy przygotowani na kolejny muzyczny hołd złożony polskim bohaterom. Za co polscy fani pokochali muzykę zespołu? Grupa w tekstach zazwyczaj chwyta tematykę wojenną. Dla muzyków tematy takie jak odwaga czy poświęcenie – bez względu na kolory flagi, stanowią idee fixe twórczości. Toteż nie było zaskoczeniem, gdy zespół postanowił w końcu zainspirować się bolesnym okresem historii Polski, która przecież obfituje w bohaterskie zrywy. I nieustępliwą walkę. I mimo, że samo brzmienie, szczególnie wiekowym osobom może nie przypaść do gustu, dobrze jest zainteresować się słowami tworów. Nie wiadomo, może zdarzy się, iż właśnie ta muzyka połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Nauka gry na gitarze
Author: Beverley Goodwin
Source: http://www.flickr.com
Lecz muzyka to nie jedynie heavymetalowe dźwięki, to także muzyka bardziej swobodna i spontaniczna w interpretacji. Do dziś pojawiają się wśród nas osoby, które mają problem z tym by zapomnieć stacjom radiowym grania przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Bo tekst niepodobny zupełnie do tego w szwedzkim zespole i muzyka...

Nie ociągaj się - jeśli przypadł Ci do gustu ten artykuł, to bieżący tekst (www.osmiornica.eu/) można również obejrzeć pod podanym linkiem. Informacje stworzyliśmy dla Ciebie z przyjemnością.
Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie to, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Bądźmy więc otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasem płytę nastolatkowi, dowiedzmy się co ich tak fascynuje. Muzyka to wolność. Uczucia i wspomnienia ukryte w brzmieniach – zależnie od jej stylu. Utożsamiać osobę z muzyką którą słyszymy u niego w samochodzie? Niedorzeczne. To jedynie stereotypy i nieuzasadnione sugestie.
Uszanujmy czyjeś gusta muzyczne, jak banalny byłby świat gdybyśmy wszyscy słuchali tych samych nut. Nie miejmy oporów by wyrażać siebie muzyką, jednocześnie zezwalając na to innym. Różni słuchacze mają różne lata, jednak łączy ich jedno: miłość do muzyki.