You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Na jakich zasadach odbywa się rozliczanie podatku VAT? Co warto o nim wiedzieć?

on Oct 21, 2019
Jakiś czas temu weszły w życie nowe rozwiązania prawne związane z rozliczaniem podatku VAT w przypadku sprzedaży produktów, które są objęte obciążeniem odwrotnym. Trzeba przede wszystkim podkreślić, że VAT od sprzedaży towarów czy usług rozlicza sprzedawca. Jednak jeżeli chodzi o produkty, do których odnosi się załącznik nr 11 do ustawy o vat materia wygląda inaczej.


wyliczenia podatkowe
Author: chrstphre ㋛ campbell
Source: http://www.flickr.com
Mowa o produktach, w związku z którymi obowiązek rozliczenia VAT z tytułu dostawy towaru przechodzi na nabywcę. Oprócz produktów, o których wspomina załącznik nr 11 do ustawy o VAT, mechanizm ma zastosowanie, gdy zrealizowane są przesłanki z art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT. Należy nadmienić, że z obowiązkiem podatkowym zaczynamy mieć do czynienia w momencie wydania towaru lub w chwili, w której usługa zostaje zrealizowana, ewentualnie w momencie, w którym doszło do wystawienia faktury, ale nie po upływie 7 dni od dnia wydania towaru lub wykonania usługi. Dla niezaznajomionych: www.cenabiznesu.pl/-odwrotne-obciazenieych działalność gospodarcza musi być w określonym czasie składana deklaracja VAT. Podatnik musi wiedzieć, jaka deklaracja VAT jest dla niego przeznaczona. Najczęściej stosowane formularze to: VAT-7, VAT-7K, VAT-7D. Przykładowo, VAT-7 jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się z urzędem skarbowym co miesiąc, rozliczanie raz na kwartał dokonywane jest na formularzu VAT-7K. Coś interesującego: etyka biznesu.

Trzeba zaznaczyć, żetyka biznesu działalności gospodarczej wiąże się z niemałymi wyzwaniami. Trzeba dopełnić wielu formalności. Na stawiającym pierwsze kroki przedsiębiorcy ciąży sporo obowiązków. Nietrudno się w tym wszystkim pomylić. Sprawowanie pieczy nad księgowością to wyjątkowo zawiła materia, którą czasem warto oddać ekspertowi. Nietrudno o uchybienia w procedurze rozliczania VAT. Etyka biznesu to również kwestia, z którą styka się osoba rozkręcająca własne przedsiębiorstwo. Tutaj propozycje: deklaracja vat.

deklaracja vat54d88726a5a01___flickr_13369027524.jpg|R|W=190]Jej tajniki najlepiej odkrywać w praktyce. Warto jednak mieć na uwadze, że etyka biznesu składa się przynajmniej z dwóch elementów. Prowadzenie działalności gospodarczej w zgodnie z normami etycznymi to nie tylko bowiem funkcjonowanie zgodnie z literą prawa, ale także na podstawie cenionych norm społecznych.