You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Nauka języka polskiego

on Feb 16, 2015
Author: Platu Korepetycje
Dużo osób, które przyjeżdżają do Polski na stałe, nie rozumie języka polskiego. Nikt nie wątpi, że powinni oni jak najszybciej zacząć naukę, aby po niedługim czasie być w stanie porozumiewać się w języku polskim, zarówno w kontaktach zawodowych, jak i tych prywatnych. Oferowanie nauki języka polskiego dla osób z innych krajów zdaje się być najbardziej pożądane w warszawie, ponieważ to tam zazwyczaj oni pracują. Odszukanie takiego kursu jest w dodatku tak łatwe jak wpisanie w Google zapytania „polski dla obcokrajowców Warszawa”. Inwestorzy z zagranicy polubili nasz kraj z paru powodów.

Głównie, dlatego, że jesteśmy wyjątkowo sumiennym narodem. Jesteśmy znani na Zachodzie ze swojej dokładności oraz rzetelności. Panowie innych narodowości odnajdują w polskich kobietach czar i piękno, a z kolei, panie z innych państwa są mile zaskoczone, gdy Polacy całują je w rękę lub puszczą przodem w przejściu. Wielu obcokrajowców chce zostać w naszym kraju na dłużej. Dlatego tak bardzo popularny jest polski dla obcokrajowców Warszawa (-> sprawdź przykłady).

Mimo, że niektórzy obcokrajowcy wydają się żywić przekonanie, że w stolicy każdy włada paroma językami, mogą się oni gorzko rozczarować. Mimo, że rzeczywiście większość z nas potrafi rozmawiać w języku angielskim, niemieckim czy francuskim, tak z pozostałymi może nie być tak łatwo. A przecież w Polsce działa mnóstwo oddziałów firm zagranicznych, w tym koreańskich, chińskich, czy japońskich, które zatrudniają własnych natywnych pracowników. Znajomość języka urzędowego państwa, do którego się przyjeżdża na stałe, daje potrzebne poczucie bezpieczeństwa a także pozwala szybciej poznać kulturę, tradycje i wartości danego kraju. Oprócz tego oczywiście obcokrajowiec, który będzie w stanie porozumieć się po polsku, z pewnością zrobi dobre wrażenie na mieszkańcach i osiągnie większą przychylność niż ktoś, kto całkowicie nie będzie znał tego języka (-> zobacz więcej).

Szkoły językowe ciągle mają takie zlecenia, stąd też wiele szanujących się placówek proponuje takie szkolenia. Prowadzą je wykwalifikowani nauczyciele, którzy zdobyli specjalizację z tego zakresu. Nie jest bowiem łatwo nauczyć obcokrajowca własnego ojczystego języka. Trzeba także znać bardzo dobrze język obcy, najlepiej angielski, po to, by mieć jakikolwiek kontakt z uczniem. Warszawa to miasto, w którym oferta nauki polskiego dla obcokrajowców jest bardzo rozbudowana.

Wystarczy spróbować wyszukać w Google takie słowa jak „kursy polskiego Warszawa”, aby przekonać się jak dużo propozycji jest na wyciągnięcie ręki. firmy realizują zajęcia zarówno indywidualne, jak i w grupkach, proponują również wyjazdy, podczas których kursanci mają szansę na intensywną naukę niemal bez przerwy. Co ciekawe, nauka języka polskiego staje się też popularna w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie żyje i pracuje wielu Polaków. Oferty w rodzaju kursy języka polskiego to częste anonse, które cieszą się ogromną popularnością np. wśród pracodawców zatrudniających sporą grupę Polaków, Polacy są też werbowani jako asystenci nauczycieli, po to aby dzieci polskich emigrantów miały umożliwiony kontakt z kadrą pedagogiczną (http://po-polsku.eu/Kursy). Okazuje się, że warto zgłębiać języki, a nawet znajomość polskiego w niektórych okolicznościach bywa naszym ważnym atutem.