You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Nic nie wywołuje w mężczyznach - a bardzo często również w kobietach - tak wielkich emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny

on Mar 30, 2023
Piłka nożna to sport lubiany w wielu państwach. Nic nie wzbudza w mężczyznach - a bardzo często również w kobietach - tak silnych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozrosła się błyskawicznie, powstała spora ilość klubów, jakie między sobą rywalizują. Jednym z tych państw, w jakich piłka nożna gra pierwsze skrzypce są rzecz jasna Włochy, słynące z utalentowanych piłkarzy. Lokalne drużyny odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi krajami. Nie należy się wobec tego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego powodu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednakże bardzo skromne, jako że prowadzili zwyczajny sklep z gazetami, jaki błyskawicznie zaczął się rozrastać. Obecnie, firma ma postać międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działania.


piłka
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Firma zajmuje się dystrybuowaniem interesujących komiksów, które nadal są lubiane przez osoby na całym świecie. W ofercie można jednak odnaleźć także naklejki oraz karty z piłkarzami, z jakich przedsiębiorstwo jest rzeczywiście znane. Przykładem może być między innymi album Panini 2014 przedstawiający kolekcję elementów dotyczących odbywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były niezmiernie znaczącym wydarzeniem. Panini zestaw startowy zawiera karty z graczami drużyn, które brały udział w mistrzostwach. Odszukać w nim można też dokładne w najmniejszych szczegółach naklejki, pokazujące między innymi godła poszczególnych drużyn piłkarskich. Jest to więc propozycja przede wszystkim dla miłośników tego sportu, którzy interesują się także jego historią.


piłka
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Firma nadal szybko się rozwija, a jej działania skupione są przeważnie na rynku piłki nożnej - album Panini. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. Ponadto, zajmuje się sprzedażą tych artykułów, które tematycznie powiązane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy istnieje nie tylko we Włoszech, ale także na obszarze pozostałych krajów, gdzie piłka nożna jest popularna, a wszystkie rozgrywki gromadzą tysiące miłośników przed telewizorami i na stadionach. W Polsce też można kupić oferowane przez firmę albumy. Są one łatwo dostępne, chociażby w internecie.