You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Nie taka kasa rejestrująca przerażająca jaka jest w rzeczywistości i na dodatek możemy otrzymać zwrot części kwoty za stosowanie

on Mar 30, 2023
Nie opłaca się unikać konieczności stosowania kasy fiskalnej. Wykonujący prace, które zobowiązane są przepisami prawa do używania kasy fiskalnej a prowadzą działalność z jej pominięciem – nakryci na „gorącym uczynku” muszą posiadać wiedzę, że grozi im sankcja finansowa.

Ustanawiający przepisy prawa przepisami o VAT, nałożył na uczestników działalności gospodarczej obowiązek podatkowy (www) polegający na ewidencjonowaniu czynności handlowych. Prowadzenie zapisu obrotu i kwot podatku należnego powinno być sporządzone przy wykorzystaniu kas rejestrujących. Jednostkom, które wdrażają kasę rejestrującą należny jest ulga na zakup kasy fiskalnej w kwocie 700 zł. Aby uzyskać prawo do ulgi należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, których nie dotrzymanie może zaowocować odmową otrzymania odpisu.
Banknoty
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com


Po pierwsze trzeba przestrzegać aby nie przeoczyć terminu fiskalizacji kasy. Następnie, przynajmniej na jeden dzień przed fiskalizacją przekazać do wskazanego miejscowo urzędu skarbowego, na piśmie zawiadomienie o ilości i datach uruchamianych kas rejestrujących. Ponadto, w ciągu tygodnia od dnia fiskalizacji przesłać do wskazanego miejscowo urzędu podatkowego następne zgłoszenie tym razem powiadamiające o miejscu instalacji kasy fiskalnej. Ostatnim wymogiem rozstrzygającym o uzyskaniu zwrotu części kwoty za stosowanie kasy rejestrującej jest okazanie w urzędzie skarbowym, do którego wcześniej złożono zawiadomienie, faktury zakupu całej należności za zakup kasy rejestrującej.Kasa fiskalna jest jednym z czynników gwarantujących ochronę praw konsumenckich na rynku detalicznym. Każda osoba dokonująca zakupu lub nabywająca usługi powinna otrzymać wydruk potwierdzający dokonanie transakcji. Dowód zakupu w postaci wydruku z kasy rejestrującej umożliwia klientowi dochodzenie swoich praw w przypadku, kiedy zakupiony produkt lub usługa nie odpowiada jakości deklarowanej przez wytwórcę lub posiada wady. Wydruk z kasy umożliwia nabywcy kontrolę rachunkową i rzeczową rozliczenia transakcji. Klient na podstawie paragonu może porównać ceny w sieciach handlowych. W przypadku nie odprowadzenia przez płatnika w czasie określonym przepisami podatku VAT, fiskus nalicza odsetki za za spóźnienie (zobacz). Zaległość podatkową i procenty za opóźnienie, można obliczyć korzystając z tzw. kalkulatora odsetek podatkowych.