You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Nowatorskie metody nagrywania filmów, opis obecnych możliwości i pomysłów w amatorskim filmowani

on Mar 30, 2023
Od czasu gdy pojawiły się techniczne możliwości ludzie utrwalają istotne chwile ze swojego życia na zdjęciach i pod postacią filmów. Współczesna technika jest na tym wysokim poziomie, że przy pomocy zwykłego smartfona można fotografować i nagrywać w znacznie lepszej jakości, niż przy użyciu drogich, zaawansowanych urządzeń kilkanaście lat temu.
www.gohero.pl/dji-inspire-1wilę zwiększa się rozdzielczość matryc czy nagrywanych filmów, programy mają coraz lepsze algorytmy, więc i użytkownikom zaczyna być coraz łatwiej. Dużo ludzi używa do tego celu smarfony, ograniczając się tym samym do posiadania jednego, uniwersalnego urządzenia, za pomocą którego można zadzwonić, zrobić zdjęcie, nakręcić film a gdy będą chęci też zagrać. Jednak jeżeli ktoś potrzebował będzie sprzętu bardziej profesjonalnego, to również może znaleźć spory jego wybór w sklepach elektronicznych.Widok z lotu ptaka
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy ogromną furorę robią kamery sportowe. Moda na filmowanie z perspektywy sportowca swoich wyczynów dopiero niedawno się pojawiła. Ktoś miał pomysł, żeby na głowie założyć niedużą kamerę i zacząć nagrywać to, co widzi osoba, która ją nosi. Tak nagrany film pokazuje wyczyny zupełnie inaczej niż wcześniej, i od razu miłośnicy adrenaliny zaczęli w ten sposób filmować najróżniejsze sytuacje. Zaczęły powstawać specjalne kamery do zamontowania na kaskach, solidne, wytrzymałe na wilgoć i wstrząsy, i przede wszystkim nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które zaczęły zdobywać ogromną popularność wśród młodych ludzi. Ostatnim przebojem wśród miłośników robienia filmów są multikoptery, takie jak na przykład DJI Inspire 1. Steruje się nimi za pomocą odpowiedniego pilota, zarówno samym lataniem, jak i pracą kamery. Quadrocopter może wznosić się chociażby pół godziny cały czas nagrywając, doskonale będą się więc nadawać na przykład do filmowania różnych uroczystości. Stosując je trzeba jednak pamiętać, aby nagrywać jedynie to, na co dostało się pozwolenie.