You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Oświadczenia podatkowe drogą internetową

on Feb 14, 2015
rozliczanie podatku przez internet
Author: Bas Evers
Source: http://www.flickr.com
Coroczne rozliczanie się ze „skarbówką” to dla wielu nie mały wysiłek. Samodzielne, manualne uzupełnianie deklaracji podatkowej jest ciężkie i rodzi niebezpieczeństwo powstania wielu błędów, nie wspominając już o konieczności spędzenia mnóstwa czasu w kolejkach na poczcie bądź w Urzędzie Skarbowym. Urząd skarbowy może już teraz wypełnić za ciebie PIT za mijający, przepracowany rok. Ministerstwo finansów nadal wprowadza różnego rodzaju udogodnienia dla płatników, jakich dotyczy konieczność rozliczania podatków.

Rozliczanie podatku za mijający 2014 rok zależne jest od płatnika, to właśnie pragną nagłośnić fachowcy. Sposób składania pitu nie będzie już dłużej utrapieniem. Wprowadzone udoskonalenia mogą zapewnić satysfakcję z funkcjonowania innowacyjnego programu.
podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Wypełnianie podatku od dochodów osobistych online jest wyjątkowo łatwe i przeznaczone dla wszystkich podatników, też dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, lub osób podlegającym opodatkowaniu z paru tytułów.

Budowa programu pozwala na prędkie uzupełnienie deklaracji oraz uniknięcie wszystkich przypuszczalnych błędów. Ewentualne pomyłki sprawdzane są cały czas i hamują podjęcie kolejnych kroków. Aplikacja posługuje się też sugestiami, które mają pomóc w wypełnieniu pól, które nastręczają jakichkolwiek niepewności. W efekcie otrzymujemy gotowy formularz podatku od dochodów osobistych, który następnie można wydrukować i wysłać do Urzędu lub dostarczyć PIT w wersji elektronicznej.

E-pity są obsługiwane w rządowym systemie e-deklaracje.gov.pl bądź pod adresem pitax.pl a wysłanie PIT w wersji elektronicznej jest równoznaczne ze złożeniem go w standardowej postaci. Urząd Skarbowy upewnia się czy wszyscy, którzy powinni rozliczyli się z tego, jaki przychód mieli w roku poprzedzającym złożenie deklaracji (wiedza podatkowa - poradnik). Każdy dobrze, wie, że musimy składać deklarację podatkową. Jednak nie każdy wie, czy ma złożyć Pit 36, czy może jeden z pozostałych formularzy.

Jeżeli nie jesteśmy pewni tego, który pit będzie właściwy to musimy uzyskać na ten temat informacje. Można sprawdzić w Internecie, który Pit, należy wypełnić lub po prostu musimy iść do księgowego. W związku z tym, że przesłanie pit odbywa się wnet po jej uzupełnieniu poprzez sieć, to wyłącznym urządzeniem, jaki jest nam potrzebny to komputer z dostępem do internetu. A taki mamy w swych domostwach, w związku z tym rozliczenie się za zeszły rok, może odbywać się w zaciszu domowym, bez opuszczania domu, bez stania w kolejce na poczcie czy też w Urzędzie Skarbowym. Nawet, gdy przyjdzie nam uzupełnić deklarację na ostatnią chwilę, to nie ma z tym też kłopotu, przesłanie deklaracji do systemu e-deklaracje przebiega bardzo sprawnie. Szerzej jeśli chodzi o aplikacja do poczytania na Pitax.pl.