You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Obiektywna ocena pracownika jest podstawowym zadaniem każdego pracodawcy

on Mar 7, 2015
praca
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Pracodawcy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, że im mocniej będą usatysfakcjonowani ich podwładni, tym wspanialej będą się wywiązywali ze swoich zadań, a co się z tym łączy, tym bardziej opłacalni będą dla firmy. Przez to właśnie znacznie częściej dokonywane są oceny pracownicze, które za pomocą odpowiedniego zbioru pytań i dobrze przygotowanej skali są w stanie pokazać prezesowi, na ile zadowoleni są jego pracownicy. Na przestrzeni kolejnych lat powstało kilka szczególnych nurtów, które zezwalają na właściwą ocenę, a wśród nich różne wskaźniki.

Te są przygotowywane bezpośrednio w każdym przedsiębiorstwie. Bierze się albowiem pod uwagę jej określone zapotrzebowania oraz oczekiwania. Oceny okresowe pracowników zezwalają rzecz jasna na poprawienie sytuacji w organizacji.

Wyróżnia się kilka rodzajów ocen takiego typu a wśród nich często stosowaną jest ocena 360 stopni. Dzięki niej ocena pracownika weryfikowana jest poprzez rozmowy nie tylko z badanym podwładnym, ale też jego środowiskiem w pracy. Tu głównie sięga się po wypowiedzi managerów, kolegów czy nawet klientów, z którymi podwładny współpracował.

Narada pracowników firmy
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy posiadać świadomość, że nasza ocena pracownicza jest prawidłowa i pokazuje stan realny radości naszych pracowników, to należy to zlecić odpowiednim specjalistom, którzy znają się na ich wykonywaniu. To oni idealnie wiedzą, jakie pytania trzeba zadawać, i jak interpretować wyniki ocen pracowników, które się uzyskuje. Wtenczas z ich wsparciem będziemy mieli szansę opracować odpowiedni program motywacyjny, jak również zestaw socjalny, który będzie posiadał szanse usatysfakcjonować jak najszerszą grupę naszych podwładnych.

Co więcej będziemy mogli też zobaczyć, czy nasze działania dają pożądane efekty oraz czy wydajność w naszym przedsiębiorstwie wzrosła, czy jednak zmalała. Jeżeli chcemy, by nasza firma rzeczywiście odpowiednio się zmieniała, to musimy odpowiednio motywować pracowników i musimy zaznaczyć, że zaoferują oni z siebie wszystko. Przez to właśnie tak często przeprowadzana jest ocena pracy pracowników, gdyż wówczas posiadają oni świadomość, iż powinni się starać, a na tym zyskuje nie wyłącznie firma, ale w ostatecznym rozrachunku również oni sami. Od czasu do czasu taką ocenę można zastosować w sposób praktycznie w ogóle nie zauważalny.