You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Oprogramowanie SAP jako niemały i najbardziej obecny na obecnym rynku system informatyczny

on Mar 13, 2015
w biurze
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Korzysta z niego przeszło 12 milionów użytkowników, a liczba średnich przedsiębiorstw działających w systemie przerosła 100.000. W naszym kraju już powyżej 1800 firm pracuje na SAP i ma bardzo duży udział w polskim rynku oprogramowania biznesowego. Z uwagi na bogactwo funkcjonalności system SAP wzrasta z przedsiębiorstwem i wcale nie stanie się blokadą w jej rozroście. Wśród nabywców SAP znajdują się firmy zatrudniające zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Ten najbardziej segmentowy z dostępnych systemów korzystają firmy ze wszystkich dyscyplin, o zróżnicowanych wzorach biznesu. Oznacza to, że zwiększenie wielkości czynności przedsiębiorstwa lub zmienienie się formy jej działalności, nie będą oznaczały konieczności ponoszenia kosztów inwestycji w kolejny system informatyczny. Na początku należy polecić przejście na porządne oprogramowanie, które w wielu przypadkach jest co prawda ciężkie do ogarnięcia, ale to tylko na początku. Można powiedzieć, że niezmiernie wielu ludzi obawia się znaczącego inwestowania w prowadzoną przez siebie firmę, a potem jest mega uskarżanie się, bo przecież taka firma, która zamiast błyskawicznie się rozwijać, na nieszczęście nieustannie stoi w miejscu, tak naprawdę cofa się.

A więc można powiedzieć, że w kwestii powiększania wydajności, profitów, niesamowicie ważnym czynnikiem, być może nawet tym najbardziej istotnym, jest nasza mentalność. Chociaż w sumie akurat z podejściem tak beznadziejnie to na całe szczęście chyba nie ma. Na przykład system informatyczny SAP ERP - na polskim rynku jest całkiem popularny, choć to stosunkowo niszowa usługa, tak czy siak jest wprowadzony w ponad 1000 firm (zobacz np. Business Objects).

To dużo, bo w końcu nie wspominamy w tym momencie o systemie operacyjnym albo programie do księgowości. Wyróżnia się 2 typy konsultantów – pierwszy z nich zabiega o wydajne działanie systemu, drugi zaś go wprowadza.
programowanie
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na to, jakie zadanie postawi przed nim firma, w której jest zatrudniony, musi mieć wiedzę na wysokim poziomie, tak, aby mógł również uczyć kolejnych konsultantów lub oferować własne wsparcie merytoryczne. Co ważne, konsultanci nie są potrzebni tylko stacjonarnie w firmach, ale muszą świadczyć usługi także podczas licznie odbywających się delegacji i wyjazdów poza granice Polski.

Powinni być na to przygotowani już od początku obowiązywania umowy. Pensje konsultantów SAP są bardzo duże, w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych dla starszych specjalistów. Jednak w zamian należy oferować najwyższe umiejętności oraz umieć łączyć świat informatyki z zagadnieniami istotnymi dla biznesu. Wybór systemu SAP oznacza wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w firmie, ale także perspektywę wykorzystania rozwiązań informatycznych ułatwiających komunikację i współpracę z otoczeniem jak SAP CRM (zarządzanie relacjami z klientami), SAP SCM (zarządzanie łańcuchem dostaw), czy SAP SRM (zarządzanie relacjami z dostawcami). Więcej na temat systemow ERP na hicron.com. Temat poruszony też na: http://www.hicron.com/centrum-wiedzy/rozwiazania-top-quality/231-system-sap-erp-ile-korzysci-z-wdrozenia Wielce zdziwią się ci przedsiębiorcy, którzy tak jakby odpuszczą sobie błyskawiczne wdrażanie nowych technologii - na przykład dojdą do wniosku, iż może lepiej jest posiadać nieco mniej, ale przynajmniej nie podejmować ryzyka, ponieważ jeżeli takowe podejmiemy, to zapewne stracimy wiele. Takowa mentalność, dostrzegalna na dosłownie całym świecie, jest tak naprawdę często spotykana. A co łączy te osoby, które myślą w taki sposób? Cóż, nie ma najmniejszego sensu się oszukiwać - takowi przedsiębiorcy w większości przypadków nie tylko nie mogą znacznie poprawić wyników w prowadzonej przez siebie działalności, lecz także tracą! Nawet są bankrutami.