You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Parę uwag na temat efektywnego zarządzania grupą pracowników i konieczności systematycznej kontroli

on Feb 9, 2023
Z jednej strony opiniowanie, a także sugerowanie są tymi czynnościami, którym poświęcamy się z dużym zacięciem. Nieco trudno poddający się wytłumaczeniu pozostaje fakt, że gdy nadchodzi pora na ocenę pracy podkomendnych, to niejeden prezes zarządu ma kłopoty z wypełnieniem tak postawionego celu. Z tego powodu, jeśli ocena pracownika musi zostać dokonana jak najszybciej, to należy szukać pomocy u wykwalifikowanego psychologa bądź jak najprędzej zacząć przeglądać branżowe czasopisma.

pracownicy w firmie
Author: BrickleyDeLong
Source: http://www.flickr.com
Efektywność działań pracowniczych jest istotna nie tylko z perspektywy interesów przełożonego. Dla samego podwładnego tzw.

Zachęcamy Cię do przejrzenia następnego wpisu na podobny temat - w nim odnajdziesz dodatkowe informacje. Więc idź do serwisu biuro tłumaczeń i ciesz się nimi.

informacja zwrotna także nie pozostaje bez żadnego znaczenia, więc ocena pracownika ma o wiele większy sens niż moglibyśmy przypuszczać. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że weryfikowanie poczynań tak sekretarek, jak i elektryków nie powinno kojarzyć się pejoratywnie. Typowo szkolna metoda oceniania nie zawsze jest dobrze postrzegana - wytknięcie braków nie powinno więc budzić tych nieprzyjemnych emocji, ponieważ te z kolei mogą odbić się ujemnie na pracy całego zespołu.Gdy poruszamy zagadnienie oceny naszej brygady, to zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ta kwestia jest aż tak rozległa. Psychologia już dawno temu wyszła z powijaków i obecnie jest już samodzielną dyscypliną nauki. Można byłoby zaryzykować osąd, że po części bywa to wiedza zastrzeżona, bo znana najczęściej tylko osobom wtajemniczonym, czyli doradcom zawodowym. przykładowo pojęcie ocena 360 stopni może trochę zaskoczyć szefów, szczególnie tych, którzy dopiero co objęli swoje posady. Tymczasem im większe nasze horyzonty intelektualne, tym większy sukces w prowadzeniu naszej firmy.

ocena pracownika
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni jest najbardziej holistyczną oceną pracy członków brygad pracowniczych. Jej nadzwyczajność polega głównie na tym, że głos oceniający oddaje się tak współpracownikom, jak i dyrektorom, a nawet samym pracowników. Rzecz oczywista takiej kontroli z wiadomych przyczyn nie przeprowadza się zbyt często. Należy również pamiętać o tym, że analiza uzyskanych wyników powinna przypaść zupełnie postronnej personie. Byłoby najkorzystniej, żeby takie zadanie powierzyć profesjonalistom, czyli dla przykładu absolwentom studiów z zakresu psychologii. To daje gwarancję obiektywizmu,a sam podwładny nie powinien poczuć się urażony rezultatem badań, nawet jeżeli będą one nieco nieprzychylne.