You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Peek – materiał o nieprzeciętnych właściwościach oraz szerokim zastosowaniu

on Sep 24, 2018
Peek to materiał dość oryginalny. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że bardzo skomplikowane jest wskazanie dla niego dobrego odpowiednika w wielu konstrukcjach mechanicznych.

Materiał peek to tworzywo półkrystaliczne, wyróżniające się termoplastycznością. Jest zaliczany do grupy materiałów wysokosprawnych. Materiał peek cechuje się bardzo wysoką maksymalną dopuszczalną temperaturą pracy w powietrzu. Nadto jest trwały, sztywny, twardy, wytrzymały, odporny chemicznie, odporny na ścieranie. Materiałowi można przypisać świetną skrawalność oraz odporność na promieniowanie UV. (przejrzyj pełną propozycję pod adresem - technologie druków 3d) Na dodatek materiał peek wyróżnia się odróżnia się niewielką palnością, bardzo dobrze sprawdza się w warunkach tarcia suchego, a także można mu przypisać cechy antystatyczne. Tworzywo nie poddaje się oddziaływaniu substancji chemicznych oraz hydrolizie, a także izoluje elektrycznie. Na dodatek materiał hips (bardzo->: polecane) peek charakteryzuje się niedużym termicznym współczynnikiem
drukarka 3d
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
rozszerzalności oraz wyróżnia się świetną ciągliwością. Co więcej nie grożą mu pęknięcia naprężeniowe, a także nie podlega deformacjom plastycznym. Omawiane tworzywo można stosować w procesach, w których jego zetknięcia z chemikaliami są nieuniknione. Materiał peek jest bowiem szczególnie odporny na działanie przeróżnych substancji chemicznych. Warto nadmienić, że materiał jest dostępny w kolorystyce beżowej lub czarnej. Więcej informacji: firma BIBUS MENOS.Wykorzystanie omawianego materiału jest niezwykle szerokie. Materiał peek jest stosowany między innymi do produkcji korpusu analizatora gazu, który jest stosowany przez NASA w satelitach. Trzy istotniejsze komponenty są produkowane z materiału peek, dlatego, że jest on odporny na działanie substancji chemicznych. (drukarki 3d) Ponadto peek jest wykorzystywany do bardzo obciążonych łożysk ślizgowych, do kół zębatych oraz pierścieni. Z tworzywa wytwarzane są także elementy armatury w ramach przemysłu chemicznego. Materiał peek przydaje się do produkcji urządzeń analitycznych oraz aparatury do dializ. O jego funkcjonalności decydują łożyska ślizgowe, prowadnice łańcuchów, koła zębaty, łożyska ślizgowe, pompy, elementy zaworów.