You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

PIT 2016 – jak możemy skorzystać z ulgi na dziecko w formularzu podatkowym?

on May 25, 2022
Rozliczenie PIT 2016 razem z dzieckiem jest skierowane do opiekunów, którzy samodzielnie wychowują swoje dzieci. Dzięki temu będą oni mogli oszczędzić i obniżyć podatek, jeśli tylko spełnią wszystkie konieczne warunki.
Author: Wawel Service
PIT 2016 z ulgą na dzieci może zostać wykorzystany przez osoby, które są rozliczane poprzez formularz PIT-37, jak również PIT-36 dla przedsiębiorców z rozliczeniem ogólnym. Mogą zrobić z niej użytek rodzice albo opiekunowie prawni wychowujący dziecko samotnie, którzy wykazują stan cywilny bezpośrednio informujący o tym, że dziecko wychowywane jest bez partnera. Rodzicem samotnie wychowującym dziecko może być również osoba pozostająca w związku małżeńskim, jeżeli tylko udowodni, że małżonek nie dysponuje prawami rodzicielskimi lub odsiaduje karę pozbawienia wolności. Za osoby wychowujące dziecko samotnie nie można uznać jednakże rodziców, którzy znajdują się w związku konkubenckim – w tym momencie oboje tracą prawo do wspólnego rozliczenia PIT 2016 z dzieckiem.Ulga obowiązuje tylko dzieci, które uczą się i nie przekroczyły jeszcze 25. roku życia. Prawo do obniżenia traci się w momencie, gdy dziecko przekracza 25. rok życia albo zawiera związek małżeński. Jako że ulga rozliczana jest miesięcznie, można ją jednak odliczyć za miesiące uprzednie aż do momentu, w której utraciło się prawo (nasza strona) do niej. Najważniejsze jest, aby przez chociaż jeden dzień roku rozliczeniowego roztaczać samotną opiekę nad dzieckiem. Wysokość kwoty zwrotu jest uzależniona również od ilości dzieci i progresywnie wrasta wraz z kolejnym dzieckiem. Pojedyncze ulgi na wszystkie dzieci należy na końcu dodać do siebie – wtedy poznamy prawdziwą sumę, którą możemy odliczyć od podatku.


rodzina
Author: Imágenes Gratis Online
Source: http://www.flickr.com
Rozliczenie PIT 2016 na preferencyjnych zasadach nie jest przeznaczone dla osób, które przekraczają określoną kwotę dochodu rocznego. W przypadku osób wychowujących tylko jedno dziecko jest to 56 tysięcy dochodu rocznego. Z ulgi nie wolno także skorzystać, jeżeli dziecko rozpoczęło opodatkowaną na ogólnych zasadach pracę, a otrzymany z niej przychód był wyższy niż 3089 zł – nie wliczają się w to jednakże dochody pochodzące z najmu lub zbycia nieruchomości, które są objęte podatkiem ryczałtowym. Pełna oferta: rozliczenie pit 2016.