You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Plusy elektrod wykorzystywanych do mierzenia ph. Co warto widzieć?

on Sep 24, 2018
Pomiar ph odgrywa niezwykle ważną rolę nie tylko w wielu procesach, jakie przebiegają w ludzkim organizmie. Jest on również istotny w produkcji i wielu innych procesach. Nie dziwi więc, że elektrody do pomiaru ph są na bieżąco stosowane przez pracowników laboratorium.
Bez wątpienia nie są to elementy tanie, ale dzięki zachowywaniu obowiązujących zasad dotyczących eksploatacji elektrod można bezpiecznie używać ich przez nawet kilka lat. Praktycznie każde laboratorium badawcze posiada elektrody do pomiaru ph. Pomiar mętności i inne chemiczne metody, które służą zrealizowaniu pomiarów odczynu mieszaniny bądź produktu jest jednym z bardziej podstawowych zabiegów, które tylko można sobie wyobrazić w laboratorium sondy poziomu. Co prawda, zarazem w laboratoriach analitycznych, jak i przy wszelkich procesach tego typu zabiegi stają się z roku na rok coraz bardziej zautomatyzowane, niemniej można spodziewać się, że elektrody do pomiaru ph jeszcze długo będą używane przez chemików.

Źródło:

praca w laboratorium
Author: Mackenzie Cowell
Source: http://www.flickr.com
To łatwe w obsłudze urządzenie sprawia, że możemy między innymi zadecydować o dopuszczeniu produktu do sprzedaży albo nie. Przy pomocy tak zwanego ph - metru możemy także określić, czy osoba poddająca się badaniom posiada płyny ustrojowe o prawidłowym odczynie czy też nie. Nie dziwi więc, że tego rodzaju urządzenia są z chęcią używane.
laboratorium
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Pomiar mętności  i odczynu poszczególnej substancji jest bardzo prosty, a czas realizowania tego rodzaju badania jest dość krótki. Dzięki temu możemy szybko uzyskać satysfakcjonujące nas rezultaty. Pomiar ph z udziałem elektrod ma wiele zalet, ale głównym czynnikiem decydującym o wyborze tego rodzaju metody spośród innych możliwych metod analitycznych jest potwierdzona badaniami skuteczność i wiarygodność realizowanych pomiarów. Pomiar mętności jak również pomiar ph przy pomocy najczęściej elektrody szklanej to jedne z częściej robionych rutynowo badań w laboratorium chemicznym, niezależnie na branżę.

Może Cię też zainteresować - idź do tej strony konkurencja na rynku producentów tego typu asortymentu nie jest znaczna, stąd też ceny urządzeń stosowanych do pomiaru ph są zwykle wyższe i na zakupienie nowego, profesjonalnego sprzętu stać wyłącznie laboratoria znajdujące się w nienagannej kondycji finansowej.