You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Podróże po kraju: Rzeszów

on Sep 9, 2020
Rzeszów do niedawna był celem mało znacząym w trasach turystów. Określane za mało atrakcyjne, nudne i nie posiadające zupełnie nic do zademonstrowania wcalenie takie małe miasteczko przeobraziło się w przeciągu paru zaledwie lat w miasto, które bezwarunkowo warto odwiedzić. Zachęcam do teksu z mojej podróży po Rzeszowie.


Lubię podróżować po taniości


Wierzę, że jeśli mogę mieć coś za free, to nie płacę. Pierwsze co robię, to redukuję kosztowo transport i noclegi Rzeszów (zobacz noclegi rzeszów) to może i nie Berlin pod kątem wydatków, ale wyznaję zasadę, że w drodze każdy cent jest ważny. Stąd też w podróż wybrałem się autostopem. Wystartowałem z Brzegu i po 7 godzinach byłem u celu – nieźle, miałem farta. I to pierwszym zlapanym samochodem! Jeśli Odnośnie noclegu, to mamy do wyboru hostele, motele i hotele Rzeszów ma bogatą bazę miejsc i spokojnie można się zamknąć w 25 PLN. Ja na szczęście siedziałem u przyjaciela, więc wyraziłem swoją wdzięczność kilkoma kolejkami. Czytaj więcej: zarezerwuj na stronie.


Co warto zwiedzić w Rzeszowie?


Koniecznie cudny rynek, który oczywiście nie jest tak okazały jak ten w Wrocławiu, ale z całą pewnością ma swój klimat.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź poza tym szczegóły w źródle (villamare.com.pl/), znajdziesz tam inne dane.

Nad ciekawymi kamieniczkami góruje ratusz, jednak najważniejszym punktem zbornym jest rzeszowska studnia – stąd hordy młodzieży wyrusza w noc wesołymi drogami, by zaznać zabawy. Ja osobiście zadomowiłem się w Graciarni u Plastyków, w tej knajpie poczułem się jak w domu (i nie mam na myśli zagracenia).


przestronny apartament
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Must have to spacer szlakiem podziemnych przejść, które ciągną się pod rynkiem. Podziemia dostępne są do zwiedzania od 2001 roku. Dziś trasa liczy 370 metrów i pozwala zapoznać się ze średniowiecznymi fragmentami murów, krat oraz zawiasów.


A skąd w Rzeszowie taki rarytas? Identycznie jak w Sandomierzu miasto zyskało prawa do gromadzenia ryb i napitków, głównie wina, dlatego też korytarze i piwnczki pod starym miastem. Część z nich sięga nawet 10 metrów pod ziemię.


Rzeszów ma sporo do zaproponowania turystom, ale nie chcę odkrywać wszystkich atrakcji tego ciekawego miasta.