You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Podróże po kraju: Rzeszów

on Mar 16, 2022
Rzeszów do niedawna był celem mało znacząym w trasach turystów. Określane za mało atrakcyjne, nudne i nie posiadające zupełnie nic do zademonstrowania wcalenie takie małe miasteczko przeobraziło się w przeciągu paru zaledwie lat w miasto, które bezwarunkowo warto odwiedzić. Zachęcam do teksu z mojej podróży po Rzeszowie.
Lubię podróżować po taniości


Wierzę, że jeśli mogę mieć coś za free, to nie płacę. Pierwsze co robię, to redukuję kosztowo transport i noclegi Rzeszów (zobacz noclegi rzeszów) to może i nie Berlin pod kątem wydatków, ale wyznaję zasadę, że w drodze każdy cent jest ważny. Stąd też w podróż wybrałem się autostopem. Wystartowałem z Brzegu i po 7 godzinach byłem u celu – nieźle, miałem farta. I to pierwszym zlapanym samochodem! Jeśli Odnośnie noclegu, to mamy do wyboru hostele, motele i hotele Rzeszów ma bogatą bazę miejsc i spokojnie można się zamknąć w 25 PLN. Ja na szczęście siedziałem u przyjaciela, więc wyraziłem swoją wdzięczność kilkoma kolejkami. Czytaj więcej: zarezerwuj na stronie.
Co warto zwiedzić w Rzeszowie?


Koniecznie cudny rynek, który oczywiście nie jest tak okazały jak ten w Wrocławiu, ale z całą pewnością ma swój klimat. Nad ciekawymi kamieniczkami góruje ratusz, jednak najważniejszym punktem zbornym jest rzeszowska studnia – stąd hordy młodzieży wyrusza w noc wesołymi drogami, by zaznać zabawy. Ja osobiście zadomowiłem się w Graciarni u Plastyków, w tej knajpie poczułem się jak w domu (i nie mam na myśli zagracenia).


przestronny apartament
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Must have to spacer szlakiem podziemnych przejść, które ciągną się pod rynkiem.

Niezwykle nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przejrzeć ten artykuł. Jeżeli masz ochotę na więcej, to kliknij link balustrady i przenieś się do kolejnej strony.

Podziemia dostępne są do zwiedzania od 2001 roku. Dziś trasa liczy 370 metrów i pozwala zapoznać się ze średniowiecznymi fragmentami murów, krat oraz zawiasów.
A skąd w Rzeszowie taki rarytas? Identycznie jak w Sandomierzu miasto zyskało prawa do gromadzenia ryb i napitków, głównie wina, dlatego też korytarze i piwnczki pod starym miastem. Część z nich sięga nawet 10 metrów pod ziemię.


Rzeszów ma sporo do zaproponowania turystom, ale nie chcę odkrywać wszystkich atrakcji tego ciekawego miasta.