You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Polityka personalna przeprowadzana w zakładzie pracy to bardzo istotna sprawa

on Mar 30, 2023
Polityka personalna jest jednym z kluczowych filarów działalności przedsiębiorstwa. Procedury i zwyczaje dotyczące nie tylko przyjmowania nowych pracowników, ale również ich wynagradzania i podnoszenia kwalifikacji, mają duży wpływ na atmosferę oraz efektywność pracy podwładnych. Jak podejmować trafne decyzje personalne we własnej firmie?
w firmie
Author: Sustainable Economies Law Center
Source: http://www.flickr.com
Częstym błędem, popełnianym przez właścicieli firm w momencie rekrutowania nowych pracowników, jest zlecenie procesu rekrutacji osobie nie posiadającej pomysłu na kontrolę umiejętności kandydata.

Ten odsyłacz do strony (http://spoiwex.pl/produkty-hydrauliczne-spoiwo-drogowe-drohart-szybkowiazace) przedstawi Ci fascynujące informacje na opisywany temat, które będą bardzo wciągające oraz szczegółowo opiszą ten wątek.

Przesłane dokumenty aplikacyjne czy zwykła rozmowa kwalifikacyjna często są niewystarczające do tego, by ocenić faktyczne umiejętności kandydata.Dlatego rekrutacja musi być powierzona rekruterowi, który zna skuteczne metody przyjmowania pracowników. Coraz częściej spotykane są m.in. testy predyspozycji czy testy zadaniowe. Pamiętajmy, że pierwsze spotkanie nie odda prawdziwych umiejętności kandydata. Zatem, zamierzając przeprowadzić rekrutację, powinniśmy rozważyć jej przebieg.

Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że dokonany przez nas wybór jest słuszny. Polityka personalna w przedsiębiorstwie opiera się również na opracowaniu konkretnych zasad awansowania kadry. Jedynie jasne określenie warunków, których spełnienie pozwala do ubiegania się o awans, umożliwia wiarygodną ocenę pracowników. Jedną z bardziej niezręcznych sytuacji w firmie są promocje wręczane na podstawie osobistych sympatii szefa, podczas gdy powinno być to wyróżnienie prawdziwe dokonania. Jako pracodawca musimy przykładać szczególną uwagę do konsekwencji w motywowaniu zespołu.

Zebranie pracowników
Author: Manchester University Maths
Source: http://www.flickr.com
Gdy stosujemy premie, przydzielajmy je za konkretne osiągnięcia. Jeśli motywujemy, czyńmy to w taki sposób, aby pracownik jasno wiedział, co uzyska realizując nasze oczekiwania. Tylko jasne wyznaczenie zasad przyznawania premii, jak też konsekwencja w działaniu pozwolą na realizowanie właściwej polityki personalnej w przedsiębiorstwie.