You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Pozyskanie certyfikatu ISO jako sława firmy i świetna inwestycja

on Apr 6, 2022
Międzynarodowa Organizacja Standardów została powołana do życia w 1947. Jej zamierzeniem jest promowanie i kreowanie internacjonalnych standardów w przeróżnych polach działalności naukowej, technicznej i ekonomicznej. Certyfikat ISO to poświadczenie, dowód zapewniający, że wyrób, proces, albo usługa są właściwe z wyznaczoną zasadą, lub rozporządzeniem prawnym. Standard wymienia zbiór wymagań odnoszących się do programu zarządzania jakością firmy.


certyfikat
Author: Jan Albrecht
Source: http://www.flickr.com
By zdobyć certyfikat trzeba zrealizować wszystkie wymagania zawarte w normie. Certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z wymaganiami zasady ISO może zostać przyznany przez placówkę akredytowaną przez jednostkę do tego uprawnioną. Zasadnicze założenia norm ISO 9000 posiadają bardzo ogólny i uniwersalny charakter.

Czy wiesz, że kolejne bardzo emocjonujące informacje są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij pod link (https://psmtechnik.pl/pylony-i-tablice,9,pl), a na pewno poczujesz zadowolenie.

Nie odnoszą się do żadnej rzeczowej branży, czy specjalizacji, ani do żadnego konkretnego produktu. Są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe, przez organizacje nastawione na dochód, ale również przez urzędy administracji publicznej, powszechne szkoły wyższe.

Wszelkie przedsięwzięcia mające oddziaływanie na jakość produktu powinny być zaprojektowane, systematyczne, udokumentowane i dozorowane, a przedsiębiorstwo winno dostarczyć dokumentów, że całość odbywa się zgodnie z wymaganiami zaprezentowanymi w normie, również z wymaganiami klientów. Uzyskany certyfikat ISO (Adees) łączy się z dużą, światową renomą, albowiem są to standardy określone przez niezależną organizację, oraz przyjęte w 160 krajach świata.


Przyznają go specjalne komisje po dokładnym przeanalizowaniu działania przedsiębiorstwa. Certyfikat jest rozwiązaniem, które ma stale takie same normy i to niezależnie od kraju, kultury i innych czynników. Zdobycie ISO łączy się ze spełnieniem, oraz wdrożeniem wielu, często kosztownych i niezwykle restrykcyjnych standardów i przepisów. Wprowadzanie norm i znormalizowanie ze ogólnoświatowymi normami Systemu Zarządzania Jakością jest priorytetem wielu firm. Działania te mogą dostarczyć jednostce długotrwałe korzyści, od sprawniejszego funkcjonowania, przez obniżenie kosztów, po lepszą współpracę wewnętrzną. W związku z tym ISO 9001 jest ciągle jednym z najważniejszych światowych odznaczeń.