You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Praca nie ma zbytniego sensu jeśli nie jest efektywna. Każdy właściciel firmy musi zabiegać o jak najlepszą efektywność

on Feb 23, 2015
Płot
Author: Wonderlane
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie wiele firm musi wykazać się dużą elastycznością, by sprostać coraz nowszym wymaganiom rynku. Dlatego ciekawym i coraz powszechniej zastosowanym rozwiązaniem na podwyższenie efektywności okazuje się wynajem sprzętu lub infrastruktury IT. W każdym przedsiębiorstwie bardzo istotni są ludzie, jeżeli będą zachwyceni ze własnej pracy, ze własnego wynagrodzenia, to jest znaczniejsza szansa na to, iż będą pragnęli się za to wszystko zrewanżować, a co się z tym wiąże, że ze znacznie większym zaangażowaniem i oddaniem będą podchodzili do wypełniania swojej praca.

Co również w tym wszystkim jest istotne, to z pewnością fakt, że taki system zarządzania zasobami ludzkimi (http://www.unit4teta.pl/oferta/rozwiazania-hr) pozwala nam na bieżąco obserwować ich pracę, patrzeć czy ta ich motywacja nie maleje, czy nadal tak samo solidnie przykładają się do wypełniania swoich zobowiązań. Dzięki tworzeniu takiego bilansu, mamy szansę decydować czy posłać kogoś na szkolenie, czy podwyższyć komuś wypłatę, tak by widział, że zauważamy jego starania oraz iż chcemy go w ten sposób za nie nagrodzić. Ogromne znaczenie ma również minimalizowanie kosztów, jakie dotyczą zarządzania dokumentami w ich zwyczajnej, papierowej postaci. Takie dokumenty trzeba nie tylko wydrukować, ale także prawidłowo przechowywać, co oznacza potrzebę wyposażenia biura w regały, koszulki foliowe czy segregatory.

Na dodatek, poszukiwanie potrzebnego dokumentu jest znacznie trudniejsze i wymaga więcej czasu. Nie można się dlatego dziwić, że systemy elektroniczne z roku na rok wyróżniają się coraz większą popularnością. Taki sposób pozwala na lepsze rozliczenie czasu pracy. Jednocześnie, ten wskaźnik nie powinien zastępować wskaźnika ilościowego produktywności.

Powinien on być funkcjonalnym dopełnieniem, który usprawnia pracę. To bardzo ważne, by każda firma miała szanse zbliżyć się do wspomnianego stanu idealnego, gdyż czas można różnie interpretować, a nie zawsze wpływa to dobrze na proces pracy. Za jedną stronę medalu możemy więc uznać osoby zarządzające firmą, które uważają czas za jeden z podstawowych wyznaczników pracy.

Zdjęcie w technice rybie oko
Author: Fernando L
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej zaś mamy pracowników,którzy również bardzo cenią czas,ponieważ zależy im na uczciwym rozliczeniu ich pracy. Czasami bywa to jednak trudne lub wręcz niemożliwe, co może rodzić frustrację i obopólne niezrozumienie. To na pewno nie sprzyja na dobrą pracowniczą atmosferę.