You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Pragnąć posiadać rybki musimy mieć właściwe akcesoria

on Feb 14, 2015
Rybki, akwarium
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Nie ma znaczenia czy szukamy akwarium, gdyż pragniemy zacząć hodować rybki, czy zwyczajnie pragniemy do niego włożyć żółwia lub chomika. Ciągle musi posiadać ono właściwe rozmiary, tak by miało szansę zmieścić to wszystko, co planowaliśmy do niego włożyć. Co więcej, im znaczniejsze ono będzie, tym lepiej musi zostać wykonane i mocniejsze powinno mieć szkło, tak aby nic niedobrego się z nim nie stało oraz żeby wytrzymało napór tak wielu litrów wody, do jakich jest przygotowane. Na początek ważne jest także oświetlenie akwarium.

Światło musi być zwrócone na dół, dzięki czemu rośliny będą ładnie rosły i będziemy mogli oglądać jego wnętrze w pełnej palecie barw. Piasekwypełniający dno, rośliny i urządzenia należy opłukać przed zapełnieniem akwarium! Aby uniknąć wyskakiwania ryb, osiadaniem brudu i wyparowywaniu wody, nie obejdzie się bez pokrywy do akwarium, więcej: tu.
Rybki w oczku ogrodowym
Author: Mo Kaiwen
Source: http://www.flickr.com/
Jeżeli chcemy pójść na łatwiznę trzeba tylko z marszu wybrać sklep akwarystyczny, gdzie zdobędziemy wszystko – począwszy od małych kamyczków, a na odpowiednich substancjach dla roślin zatrzymując wydatki. Jeśli raczej chcemy komplikować sobie każdą sytuację zdecydujmy się na samodzielne przyszykowanie żwiru i wystroju akwarium.

Wystarczy udać się za nad jezioro, żeby zdobyć odpowiednie kamienie – chociażby piaskowce i inne, wzbogacające wyjątkowe akwarium. Po przygotowaniu akwarium do wlania wody i zadomowienia się rybek, dobrze jest, by dobrze przemyśleć, jakie gatunki mamy posiadać. Trzeba dobierać je tak, by temperatura, w której mają pływać była odpowiednia dla wszystkich gatunków. Grzałki do akwarium ze sklepu zoologicznego Glonojad to typowe narzędzia, utrzymujące ciepło wody.

Nie można jednak zapominać, że światło zamontowane w akwarium – zależnie od rodzaju świetlówek – również może wpłynąć na temperaturę. Więcej w tym temacie: na tej stronie Po urządzeniu całego akwarium, nie wolno zaniedbać czystości wnętrza zbiornika, filtra i częstej zmianie wody. Niektóre czynności wykonuje się częściej a inne rzadziej, jednak najważniejsze jest sprawdzenie prawidłowego działania wszystkich urządzeń. Mieszkańcy akwarium mogą być zagrożeni przy uszkodzeniu na przykład termostatu.

Walory estetyczne to jedna z cech akwarium. Dla pełnego efektu warto by szafki pod akwarium, w które zainwestowaliśmy, harmonizowały się z otoczeniem. Gdy od sklepu zoologicznego dzielą nas kilometry, dobrym pomysłem są akwaria na zamówienie. Dzięki temu możemy rozwijać nasze hobby bez względu na to, gdzie mieszkamy.