You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Programista – praca jak marzenie?

on Feb 14, 2015
Author: Comes S.A.
Obecnie często trudno odnaleźć pracę. Dlatego też osoby posiadające różne wykształcenie próbują podjąć się jakiegokolwiek zajęcia, również niezgodnego z posiadanym wykształceniem. Często przeszukują gro witryn w sieci w poszukiwaniu pracy różnego typu. Opiekują się dziećmi a także pracują, jako autorzy tekstów reklamowych.

Dzisiaj niezmiernie popularna jest praca freelancer. Polega ona na pracy bez etatu jak i podejmowaniu się projektów na zlecenie. Jest to wyjątkowo popularne w różnych branżach.
Wykład
Author: Monmar Comunicació
Source: http://www.flickr.com
Uczciwie musimy przyznać, iż tak właściwie jest, ponieważ same praktyki i staże na studiach medycznych do czegoś służą, niemniej są inne, bardzo prestiżowe kierunki studiów, o jakich zwykło się mawiać, iż praca po nich jest pewna.

Czy na pewno? Od paru lat głosi się, że studia informatyczne to jasna przyszłość, świetna praca i wysokie zarobki. Jak nieprawidłowe to myślenie jesteśmy w stanie przekonać się czytając ogłoszenia w stylu: szukam pracy informatyk, informatyk podejmie ciekawą pracę, zdolny informatyk szuka pracy... Co prawda, wielu z nich odnajduje zatrudnienie w wielu różnych działach. Więcej godnych uwagi aktualności o pracy dla informatyków znajduje się na przykład tutaj: informatyk szuka pracy na itkontrakt.pl.

Głównie ze względu na fakt, że taka specyfika pracy pozwala na wykonywanie jej zadaniowo, od zamówionego projektu do kolejnego. Przykładem może być między innymi praca programista. Firmy nie muszą już dziś zatrudniać programistów na stałe i tworzyć etatów, co jest związane z dodatkowymi kosztami. Wystarczy, że nawiążą współpracę z freelancerem, który będzie pracował wówczas, kiedy zajdzie taka potrzeba.

W ten sposób, dana firma może poszukać specjalisty w całej Polsce i łatwo wybrać osobę o największym doświadczeniu, doskonałych kwalifikacjach lub stosownych oczekiwaniach finansowych. Jest to rzeczywiście interesujące rozwiązanie, atrakcyjne również dla pracowników IT, którzy mogą współpracować ze znanymi firmami w całej Polsce nie ruszając się z własnego miejsca zamieszkania. Jak myślisz, jacy programiści są najlepsi? Ci, co wybrali studia informatyczne, ponieważ wiedzą, bo z łatwością przychodzi im nauka przedmiotów ścisłych, ale poza tym wierzą, iż „samo się zrobi”, czy Ci, co owszem, też lubią matematykę, lecz jednocześnie od dzieciństwa rozwiązywali kolejne programistyczne zagwozdki? Odpowiedź jest jasna i nikogo nie powinna dziwić – tylko pasjonaci zyskują najlepsze miejsca pracy. I dotyczy to każdej dziedziny, nie tylko informatyki.

Wiadomo, są ludzie genialni, którzy przyswajają wiedzę szybciej niż pozostali, lecz są to wyjątki, a tacy ludzie nie zdarzają się zbyt często. A jeśli czytasz ten wpis, ponieważ poszukujesz sprawnych programistów do twojego przedsiębiorstwa bądź do wykonania jakiegoś zadania,powinieneś do Google wpisać słowa „programista lokalizacja” – np. „programista Wrocław”. Przy dzisiejszej, ciężkiej sytuacji w krajowej ekonomii masz gwarancję, że błyskawicznie zatrudnisz dobrego informatyka, który będzie pisał programy dla ciebie za wynagrodzenia, które nie wyczyszczą konta firmy.