You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Programy lojalnościowe dla przedsiębiorstw są naprawdę opłacalne

on Mar 30, 2023
Każdy klient, bez względu na to czy będzie to osoba fizyczna czy jakaś grupa, lubi czuć się docenianym, kocha mieć świadomość, że jego przywiązanie wobec tej marki jest dostrzegana i właściwie wynagradzana. I właśnie dlatego tak wielkim powodzeniem radują się różnorakiego typu rabaty, które kolekcjonuje się za ustaloną kwotę pozostawioną na zakupy, lub bony które uprawniają do tańszego zakupu ustalonych sprawunków. Ale czy to na pewno jest aż tak bardzo korzystne z punktu widzenia sprzedaży?
karty lojalnościowe
Author: Pure Metal Cards
Source: http://www.flickr.com
Punkty lojalnościowe są rozchwytywane

Dużo statystyk wykazuje, iż klienci chętnie korzystają z programów lojalnościowych, które opierają się przede wszystkim na ilości zakupów, jakie robią oni w danym sklepie. Bo przecież jeśli możemy zrobić zakupy w tym sklepie i zainkasować za to naklejki na garnki, to niejednokrotnie wolimy zajechać kawałek dalej, do tego odpowiedniego marketu, niż robić zakupy bliżej siebie.

Czy spodobał Ci się prezentowany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły na witrynie (http://www.efematic.pl/rozwiazania/), ponieważ one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, iż wbrew pozorom na takich programach można wiele uzyskać, a w przypadku firm programy lojalnościowe dla firm mogą sprawić, że za niezbędne przedmioty w całkowitym rozrachunku dadzą oni znacznie mniej, niż daliby gdziekolwiek indziej. Poza tym, jeżeli ktoś już się przyzwyczai, do robienia zakupów w danym sklepie, to często jest mu niesamowicie trudno przemienić swoje nawyki i nagle zacząć kupowanie gdzieś indziej.

plik kart lojalnościowych
Author: Institute for Money, Technology and Financial Inclusion
Source: http://www.flickr.com
Trzeba czegoś więcej Mogłoby się zdawać, iż już same promocje wystarczą kiedy chodzi o przyciąganie klientów, jednak wyprzedaże to nie wszystko, bo dzisiaj jeden produkt będzie tańszy tu, a jutro w innym sklepie. Kiedy zadecydujemy, że nasze wsparcie sprzedaży będzie polegało na wprowadzeniu punktów lojalnościowych jak , to może się wydawać, iż ludzie nie będą już przykładali większej uwagi na wyprzedaże w innych sklepach, bo tu będą czuli się ważni, doceniani oraz jeszcze bardziej będą chcieli udowodnić tą swoją lojalność.

Podobnie zajmujące zagadnienia są opublikowane w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać - zobacz pod linkiem, który jest tutaj!

Przez to właśnie niejednokrotnie okazuje się, że to takie programy przynoszą przedsiębiorcom znacznie więcej profitów niż przygotowywanie przeróżnego rodzaju promocji i zniżek.

Zaufajmy statystykom

Jeżeli ciągle ciężko jest nam uwierzyć w to, że klienci umieją tak się przyzwyczaić do jakiegoś sklepu tylko dlatego, iż oferuje on punkty lojalnościowe, to niewątpliwie powinniśmy spojrzeć na liczby, które przecież nie oszukują. To właśnie programy lojalnościowe, które po wydaniu określonej wartości funduszy, proponują nam tańsze zakupy, sprawiają, że ludzie bardziej przywiązują się do określonego punktu.

A co się z tym wiąże, jeśli pragniemy właśnie uruchomić własny biznes, to musimy pomyśleć o programach lojalnościowych oferowanych zarówno do prywatnych ludzi, jak i do znaczniejszych firm.