You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Przygotowany dla dorosłych oraz dzieci kurs języka

on Feb 19, 2015
angielski
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejszy rynek pracyoczekuje od nas przede wszystkim mobilności i wszechstronności. Musimy być specjalistami i to najlepiej co najmniej w kilku dziedzinach, wtedy mamy więcej możliwości na odnalezienie się na rynku pracy. Czym są fiszki? To nieduże karteczki, na których z jednej strony mieści się wyraz w języku obcym, po drugiej natomiast – w języku polskim. Samo słowo „fiszka” pochodzi z języka francuskiego. Współcześnie fiszki są rozpowszechniane właściwie wszędzie.

Można kupić je w sklepach, zamówić w sieci, lecz warto jest także sporządzić je samodzielnie, przez to jeszcze szybciej przyswoimy sobie nowe frazy. Jakie zalety niesie ze sobą nauka z fiszek?
fiszki obrazkowe
Author: Les Petits Débrouillards
Source: http://www.flickr.com
Kolejną zaletą znajomości angielskiego, jest brak kłopotu w interpretowaniu filmów i piosenek anglojęzycznych. W ten sposób nie należy ograniczać się jedynie do seriali, jakie są tłumaczone przez spikera albo też posiadają polskie napisy. Taka zdolność pozwala także na bezproblemowe chodzenie po anglojęzycznych witrynach w Internecie. W pierwszej kolejności fiszki są skuteczne.
klasyczna metoda nauki języka angielskiego
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
Nie da się zaprzeczyć, iż dają one bardzo duże efekty.

Są odpowiednie zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, dla których nauka z fiszkami może być rewelacyjną zabawą. Wystarczy jedynie przygotować konkurs, a maluchy przyswoją sobie nowe wyrazy w mgnieniu oka. Zabawa ma o wiele większe walory edukacyjne, aniżeli samotne siedzenie z podręcznikiem i tzw. „zakuwanie”. Co poza tym? Niezwykle ważne jest także to, że Polacy coraz chętniej podróżują do innych krajów.

Tak więc umiejętność mówienia po angielsku dodaje pewności siebie, ułatwia komunikację w wielu krajach, pomaga zawrzeć nowe przyjaźnie z osobami wywodzących się z rozmaitych regionów. Gdy już zdobędziesz dla siebie odpowiednią motywację do nauki języka angielskiego, to dodatkowo przyda się odpowiednia metodyka. Tu niezawodne mogą stać się http://wkarteczkach.pl/ fiszki do angielskiego. Są to kartoniki, na jakich z jednej strony znajdują się wyrazy anglojęzyczne, a z drugiej ich polskie odpowiedniki. Fiszki można zabrać ze sobą wszędzie. Są nieduże, toteż nie zajmują miejsca.

Dobrze się z nich uczyć w drodze do domu – jeżeli jedziemy środkiem komunikacji miejskiej, podczas przerwy lub nawet przypomnieć sobie nowe wyrazy przed zaśnięciem. Są praktyczne oraz wygodne. Można je mieć zawsze przy sobie, gdyż zmieszczą się również w kieszeniach spodni. Wspomniane wcześniej własnoręczne tworzenie fiszek to też niewątpliwa zaleta uczenia się w ten sposób słownictwa. Poza tym fiszki z angielskim hasłami mogą zawierać nie tylko same hasła, lecz także zdania z ich wykorzystaniem bądź całe zwroty. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej czy materiałów proponowanych w sklepach.