You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Radca prawny - kiedy zwrócić się o konsultacje

on Feb 22, 2015
prawo
Radca prawny to osoba, która może nam pomóc w różnych sytuacjach w życiu. Przy otwieraniu jednoosobowej działalności gospodarczej adwokat oczywiście nie jest potrzebny, ale gdy rozmyślamy o czymś bardziej zawiłym – absolutnie warto pójść po poradę do fachowca.Na przykład założenie spółki z.o.o. – to już nie będzie prosta procedura wymagająca złożenia w urzędzie pojedynczego formularza. Niewątpliwie najlepiej mieć kogoś, kogo w razie potrzeby można zapytać o założenie spółki z.o.o lub okwestie bliskie zagadnieniom prawa cywilnego.

Cudownym rozwiązaniem będzie w takim wypadku przyjrzenie się propozycjom okolicznych kancelarii prawniczych, chociażby w Lubinie. Gdy chcemy działać na tej zasadzie warto wcześniej pójść na rozmowę do radcy prawnego, który trudni się tego typu kwestiami. Odszukanie go również nie przysparza większych problemów. Powinniśmy skorzystać z internetu.

Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarkę hasło radca prawny z Lubina na pewno otrzymamy w odpowiedzi linki do wielu serwisów wysokiej klasy fachowców w tej dziedzinie. Nie bójmy się prosić o konsultacje. Nie jest to wyjątkowo drogie, a będziemy mieć pewność, że wszelkie dokumenty mamy w porządku, otrzymamy szczegółowe informacje o ryzyku jakie może być związane z takiego typu formą działania i rozwiane będą wszystkie nasze wątpliwości. Wszystkie sprawy sądowe i urzędowe, a nawet pomiędzy osobami fizycznymi i prawnymi, nigdy nie jest uregulowana tylko jednym konkretnym przepisem.

Nie rzadko okazuje się, że ludzie kompletnie nie znają przepisów w ramach jakiejś gałęzi prawa, czego skutkiem jest rozumienie przez nich przepisów w oderwaniu od konkretnej ustawy. Powyższe sytuacje pokazują, że jeśli mamy wątpliwości, co do swojej wiedzy w danym zakresie prawa, a sprawa, którą chcemy załatwić, jest dla nas ważna, nie bójmy się skorzystać z pomocy prawnika. Zakładanie spółek to coraz bardziej popularna ostatnimi czasy forma wchodzenia w biznes. istotne jest jednakże, żebyśmy naszego wspólnika biznesowego właściwie wybrali.

Powinien być to człowiek, któremu ufamy, taki którego sposób pracy znamy, żeby nie okazało się, że w spółce wszystko robimy wyłącznie my. To są niestety stosunkowo trudne tematy, w szczególności gdy otwieramy spółkę z przyjacielem. A najczęściej dokładnie tak jest, bo kogo innego wprowadzić do interesu, jak nie osobę, którą znamy i szanujemy? Bądźmy jednakże, mimo wszystko ostrożni, by nasze zaufanie nie zemściło się na nas. Skorzystać z porady prawnej możemy na dwa sposoby - albo udając się bezpośrednio do najbliższego prawnika, albo decydując się na opcję porady internetowej, za którą pobierana jest ustalona z góry opłata.

Jeśli jednak chcemy znaleźć pełnomocnika, to najlepiej zacząć od internetu, wpisując w wyszukiwarkę szukaną usługę i miasto, np. „kancelaria prawna”. Wówczas z łatwością znajdziemy dane teleadresowe radcy prawnego oraz zakres świadczonych usług.