You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Rodzaje wag wykorzystywanych w domowych i komercyjnych zastosowaniach, krótki opis ich parametrów.

on Mar 30, 2023
Wagi są jednymi z częściej używanych urządzeń do pomiarów i w codziennym użytkowaniu, i w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Podstawowym ich zadaniem jest zmierzenie ciężaru towarów z wyznaczoną precyzją. Wagi produkowane są w bardzo dużej liczbie odmian i rozmiarów, zaczynając od niewielkich i bardzo dokładnych wag laboratoryjnych, a kończąc na kilkunastometrowych wagach do ważenia ciężarówek. Klasa precyzji wagi zależy od jej wielkości, ale również wykorzystania.
Author: Beurer
Kuchenne wagi mogą mieć dużą tolerancję, a tak samo duża waga apteczna musi być znacznie bardziej precyzyjna i dokładna. Parametry te mają też bardzo duży wpływ na końcową cenę, o ile zwykłą wagę do kuchni można już kupić za dwadzieścia złotych, to porządna waga używana w laboratorium może kosztować kilkadziesiąt razy więcej. Praktycznie każda z branż która używa intensywnie wag dorobiła się swoich własnych modeli, bardzo dokładnie spełniających wymagania oraz potrzeby użytkowników. Zobacz więcej: click.

Duża dokładność pomiarów na pewno będzie konieczna w farmaceutycznym przemyśle. Przy produkowania leków nie ma miejsca na żaden błąd, bo przecież chodzi o ludzkie zdrowie.

Spodobały Ci się notki umieszczone w naszym artykule? Zatem czytaj wpis (https://waliduda.pl/), który znajduje się na kolejnej stronie. Tam znajdziesz dużo szczegółów.

Z tego też powodu wagi apteczne muszą spełniać bardzo wyśrubowane normy które dotyczą stabilności oraz dokładności wyników. Niedawno jeszcze aptekarze wykorzystywali wagi szalkowe, które miały jednak pewne wady. Dzisiaj ta grupa użytkowników wykorzystuje elektroniczne modele o dużej dokładności pomiarów, dzięki czemu ich praca stała się znacznie wygodniejsza. Po tak samo dokładne wagi będą także sięgać jubilerzy - w ich sytuacji dokładność ważenia także będzie miała duże znaczenie.




sprawdzanie wagi
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Wagi jubilerskie również najczęściej obecnie występują w wersjach elektronicznych - . Mają one szereg potrzebnych w tej dziedzinie funkcjonalności, przykładowo takich jak wyznaczanie gęstości albo liczenie sztuk takich samych detali, co bardzo przydaje się w codziennych zajęciach jubilera. W najróżniejszych zastosowaniach używane są również inne odmiany i rodzaje wag, a ich parametry będą zależeć od potrzeb użytkowników.