You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Rozliczenie się z Urzędem Skarbowym tak aby zdążyć o czasie

on Jun 18, 2021
Każdy, kto prowadzi firmę powinien wypełnić deklarację podatkową. To istotne, by nie zapominać o tym, by się nie spóźnić. Bo jeśli okaże się, że się spóźnimy, to będzie trzeba zapłacić karę, chociaż może nas uratować skrucha. Do składanego po terminie PIT-u powinniśmy dodać list , który ma przedstawiać nasze poczucie winy i ogólny powód sytuacji. Osoby, które mają działalność gospodarczą są zobowiązane uzupełnić pit 36.
podatki
Author: Anka Albrecht
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście tu również powinniśmy uważać, bo w pewnych przypadkach trzeba wypełnić inny PIT. Tak, więc najlepiej porządnie sprawdzić informacje, jakie zostały zawarte na stronie internetowej Urzędu Skarbowego albo pójść do siedziby Skarbówki, gdzie podlegamy i o wszystko spytać. Możemy również pójść do księgowego i się wszystkiego dowiedzieć. To ważne, by wypełnić odpowiedni druk, bo do każdego druku istnieje książeczka z informacjami w jaki sposób wszystko wypełnić. Jeśli weźmiemy zły PIT, to nic nam nie będzie pasować i nie damy rady owego zeznania uzupełnić. Nie jest to coś bardzo trudnego, tylko na starcie prowadzenia działalności możemy mieć z tym problem, potem nie będzie żadnych kłopotów. Wypełnianie deklaracji podatkowej

Co roku należy porozliczać się z Urzędem Skarbowym. Wielu ludzi jest zadowolonych, bo mogą dostać zwrot, ale wielu ludzi raczej nie pała radością, bo muszą płacić. Jednak wszyscy musimy pamiętać jak istotne jest to, by uzupełnić i złożyć PIT do określonego terminu.

Oczekujesz na kolejny post? Śpieszę poinformować Cię, że autorska strona (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-prokura-w-spolce) jest już dostępna. Więc zapraszam do przejrzenia jej.

Oczywiście, jeżeli chodzi o pity 2016, to nie różnią się one od tych które składaliśmy rok wcześniej. Tak, więc nie powinniśmy mieć kłopotu z wypełnieniem deklaracji. Chociaż oczywiście sporo osób idzie po pomoc do księgowych lub znajomych, którzy są bardziej biegli, jeżeli w grę wchodzą obliczenia. Ogólnie rzeczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę to, żeby porozliczać się drogą internetową.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link gdzie wypeĹ‚nić pit online, a zgłębisz więcej informacji, które Cię bardzo zainteresują.

Więcej w tym temacie: link.
Ministerstwo Finansów stworzyło platformę, dzięki której można w każdym miejscu, w którym posiadamy dostęp do Internetu, porozliczać się. Jest to rzeczywiście ogromne ułatwienie. W szczególności, że po zalogowaniu się widzimy, że część rubryk są już uzupełnione. Dlatego jeśli do tej pory jeszcze nie było sposobności wypełniać e-deklaracji, a za każdym razem stawialiśmy na zwykłe metody, to rzeczywiście warto to zmienić.