You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Rynek pracy w Płocku

on Feb 16, 2015
oferty pracy
Author: Rainer Stropek
Source: http://www.flickr.com
Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych przestał być obietnicą sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się popularne. Owszem, wykształcenie może być szansą na drogę do sukcesu - poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, w głównej mierze zawodowych.

Lecz czy zawsze wiąże się ze satysfakcją i zadowoleniem finansowym? Czy brak wyższego wykształcenia zamyka wrota na podjęcie naszej wymarzonej pracy? Należy więc uwzględnić, że zanim skończymy swój starannie przeanalizowany strategicznie kierunek studiów, popyt na ten zawód się zmieni. Obecnie wystarczy odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by przekonać się, które profesje w Przemyślu są pożądane na rynku. (Sprawdź oferty pracy samodzielna księgowa) Pracodawcy są zdania, że największe braki przejawiają się w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności.

Pomimo widocznego zastoju w ”budowlance” cały czas pojawiają się problemy z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.
praca księgowa
Source: sxc.hu
W dalszym ciągu na całkiem szybki angaż będą mogli liczyć doświadczeni technicy wszelakich specjalności - technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Stale mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Deficyt wykwalifikowanych kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z odpowiednimi uprawnieniami to również kłopot pracodawców. Miejmy na uwadze, iż istotne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży zagranicznych, a także znajomość któregoś z obcych języków. Kandydatów spełniających takie wymagania cały czas zdecydowanie brakuje.

Sytuacja nie uległa zmianie i jak w poprzednich, wśród pracodawców najbardziej pożądani są specjaliści od tworzenia oprogramowania. Żyjemy w czasach, gdzie każde przedsiębiorstwo mając intencję by odnosić pomyślne wyniki, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji usprawniających zarządzanie. Zatrudniający w Płocku powiadamiają, iż spore deficyty przejawiają się w grupie doświadczonych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności.

Pomimo widocznego zastoju w budownictwie nadal ukazują się trudności ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też spawaczy konstrukcji stalowych. (Patrz praca recepcjonistka) Duże miasta, to dobrze rozwinięta gastronomia a także miejsca noclegowe.
praca jako recepcjonistka
Author: Deka Inwestycje
Source: Deka Inwestycje
Restauracje, hotele bez końca potrzebują aktywnych pracowników, którzy z zaangażowaniem i zapałem oddadzą się działaniom wykonywanym na nowym stanowisku pracy.