You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Sklep medyczny to dobry biznes

on Mar 30, 2023
Sklep ortopedyczny, lub też rehabilitacyjny nie jest całkiemstandardowymzjawiskiem. Należyprzyznać, że klienci to wąska grupa. Konkurencja również nie jest silna, stąd też raczej nie napędza rynku. To jednak ma także zalety.


Złota medycyna estetyczna
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co
Idealny lokal
Bardzo ważne to bezbłędnie ulokować sklep medyczny w Warszawie ma sklepy na obrzeżach, jednakzwykledobrze prosperującesą od razu przy szpitalu.Możnatakżeprzemyślećwspółpracę z największą polską siecią sklepów medycznych, a więc franczyzę.

Powierzchniowo sklepteż nie wymaga dużo. Z całą pewnością tojest zależne od skomplikowania oferty, którą sklep mazwrócić uwagę klientów. Jeślioferujemy sprzęt nie tak dużychwymiarów, wózki marki Kuschall (wózki elektryczne inwalidzkie), naturalniewystarczy20-30m kw.. Duża powierzchnia jest konieczna, jeślioferta obejmujeteż łóżka rehabilitacyjne i sprzęt do np. gabinetów fizjoterapeutów.

Pomysł na wypożyczalnię
Możnaprzemyśleć teżotworzenierazem ze sklepem wypożyczalni sprzętu. Pożyczenienp. wózkato kosztokoło 50 zł, a łóżka do rehabilitacjipowyżej 150 zł (kupno powyżej 2500 zł - oferta Medic-Pol).

Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej
Author: Future PR
Source: Future PR
Ile można zyskać?
Sklep ortopedycznymoże zarabiać na siebie dzięki wysokim marżom. Sprzęt ortopedyczny wyjątkowo częstomoże mieć marżęprzekraczającą nawet 150% wartości. Przydatna jest też umowa (zobacz umowa zlecenie netto brutto) z NFZ-tem. Najwięcejkupującychprzychodzi po dofinansowany sprzęt i to częstopodstawa przychodów. Można teżwspółpracować z prywatnymi gabinetami. Właściciele sklepów medycznychtwierdzą, że inwestycjazwraca im się już po roku. Na początekmusimymiećprzynajmniej 100 000 na sam sklep orazmniej więcej 30 tys. na uruchomieniewypożyczalni.

Interesujący biznes
Niektórzy mająswojąkoncepcję na biznes, jednakmożnakorzystać z dobrych pomysłów. Jeśli w okolicy brakujedobrze zaopatrzonego sklepu medycznego, to jest chociaż cień szansy na uczciwyzysk dla mądrego biznesmena. Warto się więc rozejrzeć dookoła.