You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Strzelanka dla samurajów

on Jan 4, 2023
Airsoft jest to gra grupowa, w której używane są pneumatyczne repliki broni palnej strzelające kulkami z tworzywa sztucznego.
Gry te zazwyczaj rozgrywane są z dala od osiedli ludzkich w lasach, na poligonach wojskowych czy nieużytkowanych halach fabrycznych. Głównym celem wyposażonych w karabiny na kulki zawodników jest rzecz jasna trafienie przeciwnika, przeważnie nie wyrządzając mu krzywdy.

Gry rozgrywane są według określonych scenariuszy, często oryginalnych, lecz również odtwarzających znane z historii potyczki wojsk lub oddziałów paramilitarnych. Gry te mają określone zasady. Spisane jest również tak zwane „Prawo ASG”, zgodnie, z którym się odbywają. Główną zasadą jest używanie gogli ochronnych, aby chronić wzrok. Scenariusze gier sa urozmaicone, od prostych strzelanek, gdzie po prostu należy wykluczyć z gry przeciwników, po rozbudowane strategie, które wiernie odwzorowują prawdziwe pole walki z wywiadem i logistyką. Takie urozmaicone rozgrywki potrafią trwać ponad dobę, wymagają więc niemałej kondycji fizycznej i mocnej psychiki.

paintball, asg
Author: West Point Public Affairs
Source: http://www.flickr.com/
Airsoft wywodzi się Japonii.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, bez wahania zobacz jeszcze inne warte przejrzenia (https://www.archiwizja.eu/adaptacje-projektow-tarnow/) wpisy - niewątpliwie też Cię zaintrygują.

Tam wytworzono pierwsze repliki broni, aby oferować japońskim siłom samoobrony możliwość ćwiczeń z uwagi na bardzo rygorystyczne przepisy zakazujące używania broni palnej, nałożone na japońskie siły zbrojne po przegranej wojnie. Do dziś japońskie repliki broni są najwyższej jakości. Ponieważ inaczej niż w paintballu kulki, którymi strzela się w airsofcie, nie są napełniane farbą, zawodników obowiązuje swoisty kodeks honorowy i wymóg przyznania się do trafienia przez przeciwnika.

Gra ta ma coraz większą ilość zwolenników pochodzących z różnych środowisk i chcących w sposób aktywny spędzić czas wolny. Wyposażenie do gry, nie tylko wspomniane wcześniej karabiny, ale też pistolety na kulki, gogle i różnego typu ochraniacze, a także buty taktyczne i mundury, posiada obecnie każdy sklep asg, a sklepów tych jest coraz więcej, również w internecie.