You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Studiowanie informatyki to dobry sposób na znalezienie pracy

on Feb 19, 2015
Author: HEMMERSBACH
Sporo jest propozycji pracy dla programistów podobnie jak ich samych, ale nie każdy z nich spełnia wymogi pracodawcy. Właściwy programista jest dokładny, uważny, stara się rozwikłać każdą sprawę jak najlepiej potrafi, potrafi łączyć rozmaite fakty i w szczególności czerpie satysfakcję z tego, co wykonuje. Ogólnie ujmując programista zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem programów oraz systemów komputerowych. W pierwszej kolejności, powinniśmy zacząć od wybrania odpowiedniego kierunku studiów. Przed tym, jak złożymy podanie na konkretną uczelnię, prześledźmy szczegółowo obecny rynek pracy w internecie: http://www.itkontrakt.pl/specjalista/model-wspolpracy/. Sprawdźmy, jakie profesje są teraz najbardziej poszukiwane. Ale nie próbujmy iść drogą, która kompletnie nas nie interesuje.

Nawet jeśli po jego skończeniu będziemy mieć dobrze płatną pracę, możemy być sfrustrowani, ponieważ będziemy zmuszeni robić coś, co nam się wcale nie podoba.
internet
Author: TwojaBateria.pl
Source: TwojaBateria.pl
Informatyk na umowie o pracę nie boi się o swój zarobek. Co miesiąc otrzymuje na konto stały przelew. Firma łoży za niego składki na wszelkiego rodzaju cele – np. na emerytury. informatyk freelancer ma bez wątpienia słabszą sytuację. Kontrakt o dzieło nie zakłada żadnych składek na zdrowie i emeryturę.

Jego dochody stają się niesystematyczne i zależne zwykle od uśmiechu losu. freelancer może pocieszyć się faktem, że jego zarobek jest niżej opodatkowany. W wypadku zakontraktowania utworów (aplikacje), połowę przychodu traktuje się jako koszt uzyskania. Tak przewiduje obecne prawo fiskalne i musimy posiadać nadzieję, że ten korzystny przelicznik się utrzyma. Studenci na kierunku informatyka zazwyczaj zaczynają zarabiać już w trakcie kształcenia. Wiele firm potrzebuje taniej i zdolnej siły roboczej do dodatkowej pracy, przykładowo przy tworzeniu aplikacji mobilnych. Najczęściej poszukiwaną przez studentów pracą jest wypróbowywanie oprogramowania.

Szczególnie poszukiwaną jest praca testera gier komputerowych. Nie jest to jednak prosta praca, tester (odkryj: na stronie firmy) znajduje pomyłki popełnione przez twórców i poprawia je. W tej pracy wymaga się więc rozwiniętej umiejętności analitycznego myślenia, oraz bardzo dobrej znajomości paru języków programowania. Z tej przyczyny na to stanowisko częściej wybiera się ludzi mających udokumentowane, w najlepszym przypadku kilkuletnie doświadczenie przy pisaniu programów.
E-biznes, internet
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Freelancera nie dotykają ustalone godziny pracy. Programuje, kiedy sam zechce. Nie ma konieczności wychodzić z domu, może miło sobie siedzieć przed własnym komputerem i nie zajmować myśli schludnym ubiorem.

Pracownik na akord jest zobowiązany do pojawiania się w miejscu pracy rano i jest ciągle kontrolowany przez przełożonych. Na domiar złego w dużej części biur narzuca się konwencjonalny strój. Trwały nadzór nad pracownikiem ma jednak dużą korzyść. Programista pracujący na własną rękę może wpaść w pułapkę braku motywacji. Nie wszyscy potrafią sobie poradzić z wyrysowaniem własnego grafiku pracy. Brak motywacji wyklucza zatrudnienie jako freelancer. To niemiła prawda, którą nie każdy umie przyjąć do wiadomości. Inną popularną pracą dla programistów jest tak zwana praca it manager. Jest to nazwa stanowiska, które w aktualnych czasach jest rozpowszechnione i nadzwyczaj rozpoznawalne. Często używa się właśnie tej nazwy aniżeli polskiego odpowiednika, który brzmi kierownik do spraw informatyki. W internecie pojawia się także mnóstwo propozycji pracy tak zwana praca net dla pospolitych ludzi, którzy wcale nie musieli skończyć studiów informatycznych.