You are here

Uratuj życie niechcianego psa - z jakiego powodu powienieneś rozważyć wzięcie psa ze schroniska.

on Sep 24, 2018
Ludzie, którzy decydują się opieki czworonoga, wiedzą, że jest to duża odpowiedzialność. Jednakże z troski do naszego ulubieńca stać nas na pewne wyrzeczenia, a nasz pies odwdźięcza się całkowitym uwielbieniem, lojalnością i miłością. Nie wszystkie psiaki miały tyle szczęścia by natrafić na swojej drodze człowieka, który pokocha je.

Uratuj istnienie porzuconego zwierzęcia
odwiedź sklep Zwierzakowo
Author: JakeCop
Source: http://www.sxc.hu
Wbrew modzie na rasowe psy, wciąż znajdują osoby, które zdecydują się na małego, bezdomnego kundelka. Posiadanie psa z szlachetnym rodowodem nęci, są one niezwykle urodziwe, nierzadko obdarzone wyjątkowymi przymiotami. Jednakże należy mieć na uwadze, że tych zwierząt nikt nie wyrzuci, one zawsze odnajdą ciepły dom. Z tego powodu nie pomijaj psów, które nie miały tyle pomyślności w życiu.Pomyśl czy opłaca się wydać spore pieniądze na rasowego psa, czy może bardziej właściwe jest zabranie go ze schroniska i ocalenie jego życia? Wstąp do pobliskiego przytuliska dla zwierząt i zrób rozeznanie - może któryś ze zwierzaków chwyci Cię za serce. W schronisku natrafisz na psy wszystkich ras i rozmiarów, na pewno któryś przykuje Twoją uwagę. Będziesz również mógł przebierać w wieku. Te młode mogą jeszcze wymagać tresury załatwiania się na dworze, te starsze na pewno są już przeszkolone - więcej tutaj.

Adoptowałem zwierzaka! Co dalej? Jeśli jestes już uradowanym posiadaczem psiaka, następnym zadaniem jest nabycie dla niego wyprawki. Będziesz potrzebował dla niego linki, obróżkę i jedzenie. Będąc w sklepie zoologicznym opłaci się zaglądnąć do działu "zabawki dla psa" i kupić coś dla swojego pupila. W asortymencie będzie mnogość najróżniejszych akcesoriów - fruwające dyski, gumowe gryzaki, pluszaki - wszystko dzięki czemu psy mogą rozładować nadmiar siły i trochę polatać.
Powinno się unikać karmienia psa pożywieniem, które jest przeznaczone dla nas. Często nie jest to dla niego właściwy pokarm i może sprowadzić problemy żołądkowe. Wykluczone powinno być futrowanie psa czekoladą! Pomimo, że ją uwielbiają, to czekoladki przyczyniają się do wytwarzania się szkodliwych toksyn, a te z kolei wpływają na układ trawienny, mózg czy serce.

Kiedy tylko możesz, staraj się nie opuszczać swojego pupila na całą dobę. Nie zapominaj o wyjściach na dwór najmniej 3 razy dziennie. Twój zwierzak z pewnością odwdzięczy się bezwzględną miłością i lojalnością!