You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Urodzenie potomka to cudny dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego

on Mar 18, 2022
Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.


Każda mama powie, że pierwszy rok szkraba bywa najistotniejszy.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to okres, gdy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi tylko o mleko i przebieranie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swym bobasku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym.

Zainteresował Cię ten wpis? Pragniesz więcej? Zatem jesteśmy na stronie (www.z-nami.eu/jak-przygotowac-mieszkanie-do-wynajmu/) - należy wejść w ten link i oglądać szczegółowe opisy.

Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę z tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego dziecka. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie może być również niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najmniejszą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez problemu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy również liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.