You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W dużej firmie musi zostać rozpowszechniona odpowiednia infrastruktura informatyczna

on Mar 10, 2015
branża IT
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
W ogromnej korporacji musi zostać rozpowszechniona odpowiednia infrastruktura IT, która będzie trudnić się wszelkimi kwestiami dotyczącymi informatyki. Jest to bardzo istotne, jeśli pracownicy korzystają z komputerów, w jakich wgrane są specjalne systemy, do których dostęp posiadają wyłącznie oni. Takie wewnętrzne programy umożliwiają przede wszystkim na to, że zatrudnieni bez dostępu do sieci mają możliwość aby między sobą przesyłać rozmaite informacje. Jest to szczególnie pomocne, jeżeli firma posiada co najmniej parę jednostek rozmieszczonych nie tylko po całej Polsce, ale również zagranicą. Gdyby mieli obowiązek aby komunikować się i ustalać istotne kwestie między innymi przy pomocy telefonów, to wiele czynności zajęłyby im za wiele czasu.

Są także firmy, które muszą mieć nieustanny dostęp do swoich komputerów, w jakich archiwizują zasadnicze informacje.
dom   zima
Author: Braas
Source: Braas
Inżynierowie już w tej chwili całkiem serio myślą o wypuszczeniu na rynek piżam, które zapewnią właściwą temperaturę podczas snu lub o ekspresie do kawy, który przygotuje nam aromatyczny kubek kawy jeszcze zanim pojawimy się w kuchni. Te wynalazki jeszcze nie weszły do powszechnego użycia. Z kolei na wyciągnięcie ręki jest już inteligentne ogrzewanie w domu. Taki system automatycznie podnosi temperaturę we wnętrzu, kiedy za oknami panuje siarczysty mróz.

A kiedy w maju robi się coraz przyjemniej, to też nie trzeba samemu przykręcać grzejników. Na tym przykładzie nie kończą się możliwości jakie ma XXI-wieczny inteligentny budynek. Tak więc w kwestii tego typu przedsiębiorstw niezwykle przydatna, a czasem nawet niezbędna jest budowa data center. Na samym początku trzeba uświadomić sobie, że są to specjalne obiekty, dzięki którym można archiwizować w bezpieczny sposób wszelkie informacje systemowe. Dlatego z innowacyjną technologią mają one także połączenie z programami zewnętrznymi 24h na dobę.

Dzięki temu unikamy krytycznych momentów, gdy dane są przesyłane z jednego oprogramowania do kolejnego i pewnym momencie serwery przestają działać. Specjalnie zaprojektowane systemy chronią mieszkania przed włamywaczami i zawiadamiają policję, kiedy rabuś wybije szybę w oknie. Coraz powszechniej jest także zakładany monitoring. Mają go już nie tylko wielkie i osiedlowe sklepy, ale również większość nowo wzniesionych wieżowców. Bardzo często wykorzystywane są także inne rozwiązania przeciwwłamaniowe, wpisujące się w zasadę inteligentnego budynku - więcej na ten temat tutaj: http://atende.pl/pl/oferta/infrastruktura-techniczna/inteligentne-budynki.

Mamy tutaj na myśli symulację obecności domowników. Otóż, wyjeżdżamy na upragniony urlop i zostawiamy mieszkanie nie tylko pod dozorem sąsiadów, ale także mamy w domu symulator, który będzie w czasie naszej nieobecności załączał i gasił lampy w kuchni, uruchamiał odbiornik telewizyjny czy odtwarzał naszą ulubioną melodię. Poza tym można jeszcze tutaj wspomnieć o systemach alarmujących o pożarze lub o systemie kontroli dostępu - drzwi metalowe są w stanie otworzyć jednie osoby upoważnione, posiadające specjalną kartę chipową. Dzięki temu, że doceniana na rynku firma nadal spełnia wszelkie oczekiwania wszystkich klientów, niezwykle ugruntowała swoją i tak zachwycającą pozycję na rynku. To właśnie ze względu na zróżnicowanie ofert można bez zupełnie żadnego problemu wybrać tę właściwą sieć dla danej firmy. Wtedy temu zachowuje się wszelkie standardy świadczonych na rynku usług. Z łatwością zapada to w pamięć klientom, którzy potrzebują współpracy z doświadczonymi specjalistami IT.