You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób efektywnie nauczyć się angielskiego?

on Sep 24, 2018
Uczyć się języka angielskiego możemy przez wiele lat i dalej nic nie umieć. Między uczyć a nauczyć istnieje astronomiczna różnica. Naukę angielskiego powinniśmy podzielić na 2 części to znaczy na odczytywanie a także słuchanie (input) i na pisanie i mówienie (output)


.
kursy języka angielskiego
Author: OK Apartment
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, aby umieć dobrze zapisywać a także mówić musimy najpierw potrafić czytać jak też słuchać ze zrozumieniem. Pomyśl o tym jak czasochłonnie maleństwo słuchało nim zaczęło mówić. Oczywiście nie musisz oczekiwać dwóch lat, by zacząć mówić. Musisz jednak wiedzieć, iż im więcej będziesz słuchać a także czytać, tym lepiej będziesz mówić oraz pisać. Rozważ kursy językowe.


Czytanie. Ucz się każdego dnia co najmniej 5 nowych słów. Podpowiadam stosowanie karteczek, na jakich angielski wyraz będzie po jednej stronie, zaś jego wykładnia będzie po drugiej. Kartki przechowuj w pudełku oraz często analizuj. Losuj karteczkę, spojrzyj na nią i zależnie od tego, na jaką stronę patrzysz podaj jego znaczenie w języku własnym bądź angielskim. Zamiast wykładni po polsku można skreślić tłumaczenie po angielsku. Takie tłumaczenie winno być możliwie zwięzłe (mniej więcej 5-7 słów). Nauczając się pięciu terminów na dzień uczysz się 1825 terminów na rok. Powinieneś mieć pojęcie, że przeciętny student zna ok. 6 tysięcy terminów - zobacz. Po paru latach twe słownictwo będzie na tyle bogate, że będziesz rozumieć prawie wszystko z każdego odczytywanego tekstu - .


Słuchaj audycji radiowych. Celem słuchania języka angielskiego jest usłyszenie jak największej ilości słów w jak najkrótszym czasie. Im więcej razy podsłuchasz jakieś słowo tym łatwiej będzie używać ci go w rutynie


.


Nie ma bardziej efektywnej strategii niż słuchanie radia. W radiu słownictwo jest niezwykle zróżnicowane. Kluczem będzie słyszenie radia tak często jak to tylko możliwe. Zapisz się na kursy języka angielskiego.