You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybrać opłacalny fach?

on Feb 28, 2015
komputery
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com
Obecnie coraz więcej osób decyduje się na studia w kierunku informatyki. Aktualnie bowiem informatyk to jeden z nagminnie poszukiwanych zawodów. Wynika to w pierwszej kolejności z postępującej komputeryzacji, w efekcie której w mało którym zakładzie pracy na dzień dzisiejszy nie stosuje się urządzeń komputerowych. Zakres obowiązków informatyka ulegał zmianom w miarę upływu lat razem z ewolucją technologii i zwiększeniem się roli Internetu.

Wykład
Author: Monmar Comunicació
Source: http://www.flickr.com
Uczciwie trzeba powiedzieć jednak, iż tak istotnie jest, ponieważ same praktyki i staże na medycynie do czegoś służą, niemniej są inne, dość renomowane kierunki studiów, o których zwykło się mawiać, że znalezienie pracy po nich jest łatwe. Czy na pewno?
Praca przy komputerze
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Te dwa zawody można ze sobą łączyć, zwłaszcza, że dla osób po studiach ścisłych organizowanych jest wiele kursów, na których można zdobyć cenne doświadczenie i kontakty do firm, które zatrudniają także studentów. Ogłoszeń jest dużo o czym można się przekonać w mediach drukowanych lub elektronicznych. aby się o tym dowiedzieć się tego wystarczy wpisać w wyszukiwarce: praca programista w Warszawie i przed oczami wyskakuje wiele ofert dla osób po studiach informatycznych.

A wolnych miejsc pracy jest naprawdę dużo i to nie tylko w małych firmach ale także bankach, instytucjach państwowych czy ogromnych korporacjach. I odważnie można stwierdzić, że razem za rozwojem technologii, która rozrasta się w zastraszającym tempie, zawód informatyka czy też programisty będzie jeszcze bardziej pożądana. Od paru lat głosi się, że studia informatyczne to jasna przyszłość, super praca i wysokie zarobki. Jak nieprawidłowe to myślenie jesteśmy w stanie przekonać się czytając ogłoszenia w stylu: szukam pracy informatyk, informatyk podejmie ambitną pracę, zdolny informatyk szuka pracy...

Co prawda, wielu z nich znajduje pracę w wielu różnorodnych działach. Więcej wiadomości o pracy dla informatyków mieści się przykładowo tutaj: informatyk szuka pracy na itkontrakt.pl. Jak myślisz, jacy programiści są najlepsi? Ci, co wybrali studia informatyczne, gdyż wiedzą, ponieważ bez trudu przychodzi im nauka przedmiotów ścisłych, lecz poza tym są zdania, iż „samo się zrobi”, czy Ci, co owszem, też lubią matematykę, ale jednocześnie od dzieciństwa rozwiązywali kolejne programistyczne zadania? Odpowiedź jest jasna i nikogo nie może dziwić – jedynie pasjonaci zyskują najlepsze miejsca pracy. I dotyczy to każdej dziedziny, nie tylko informatyki.

Wiadomo, są ludzie genialni, którzy przyswajają wiedzę prędzej niż inni, lecz są to wyjątki, a tacy ludzie nie zdarzają się za często. Uprawianie takiego zawodu sprawiać przyjemność. bo taka praca nie ma nic wspólnego niepotrzebnymi nerwami oraz nieusatysfakcjonowanym szefem. Z drugiej strony trzeba być zdyscyplinowanym i mieć umiejętność organizowania sobie czasu pracy. Dla osób, które nie maja z tym problemu praca freelencera może być naprawdę idealną formą pracy.