You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wybrać właściwy bank? Jak wziąć kredy na mieszkanie? Odpowiadamy na te pytania.

on Feb 16, 2015
Bankomat
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Bez względu na to czy potrzebna nam pożyczka, czy zwyczajnie chcemy posługiwać się swoim kontem bankowym, musimy znaleźć właściwy bank. Zanim wybierzemy jedną z instytucji bankowych funkcjonujących na rynku, powinniśmy mieć orientację, jakie elementy porównać, by nie podjąć pochopnej i wobec tego błędnej decyzji. Na co w takim razie koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Dzisiaj już nikt nie trzyma większej gotówki w domu, ale próbuje znaleźć odpowiednią ofertę banku, która będzie na miarę naszych oczekiwań. Jak zapewne doskonale wiemy ilość banków, które proponują nam swe usługi jest obecnie niemalże powalająca.

Nim poweźmiemy jakąkolwiek decyzję odnośnie naszych funduszy powinniśmy skrupulatnie przeanalizować wszelkie istniejące oferty instytucji finansowych oraz zastanowić się co może być dla nas szczególnie korzystne.
plik banknotów
Author: Miran Rijavec
Source: http://www.flickr.com
Personal banking, inaczej bankowość indywidualna, skierowany jest do klientów o nieprzeciętnych dochodach, ale nie mieszczących się jeszcze w setce najbogatszych Polaków. Faworyci ci nie muszą się martwić o stanie w długich kolejkach do bankowych okienek i mogą skorzystać ze odrębnych ofert, niedostępnych dla klientów detalicznych. Nad ich kapitałami czuwa personal banking, a interesy w banku umawiają w specjalnie odizolowanych dla nich strefach albo nawet działach.

Zazwyczaj nie muszą także przechodzić przez gehennę męczących procedur kredytowych, bo korzystają z ułatwionego systemu. Prawie każdy rachunek bankowości osobistej ma swe zalety i wady. Niezwykle dużo jest zależne od tego jaką sumę pieniędzy mamy w posiadaniu a także jak duże są nasze zarobki. Gdy przeglądamy oferty banków w tej kwestii musimy zwrócić szczególną uwagę na jakiekolwiek koszty, które musimy ponieść zakładając to konto.

Niejednokrotnie z pozoru niemalże darmowe konto w późniejszym okresie użytkowania okazuje się dla nas znacznym wydatkiem. Z tego powodu, kiedy wybieramy rachunek bankowości osobistej dobrze jest zapytać o zdanie kogoś kto trochę bardziej niż my orientuje się w tym temacie. Jeżeli jednakże nie mamy wśród znajomych takiej osoby, w każdym przypadku możemy poczytać opinie innych klientów odnośnie wybranego banku. Dziś dzięki Internetowi nie ma z tym większego problemu.

Parę lat istnienia Polski w Unii Europejskiej pokazało biznesmenom, że hojnie wspomaga ona wszelakie przedsięwzięcia zabiegające do unowocześnienia firm i podniesienia ich konkurencyjności. Dofinansowanie dla małych firm z funduszy unijnych przeznaczane są na ożywienie zarówno małych i przeciętnych firm, jak i dużych firm. Szereg inicjatyw pozwala uzyskanie dotacji na różnorodne zamysły biznesowe, w tym zainicjowanie działalności albo rozwój przedsiębiorstwa za pomocą nowatorskich rozwiązań biznesowych. Przedsiębiorcy coraz częściej poszukują tańszych w obsłudze źródeł opłacania zewnętrznego.

Wybór odpowiedniego banku nie będzie trudny, jeśli tylko zastosujemy niniejsze wskazówki i odpowiemy sobie na pytanie, na czym szczególnie nam zależy. Obowiązkowo zestawmy także oferty co najmniej kilku banków, aby utwierdzić się w przekonaniu, że to co wybraliśmy jest najlepszym, co możemy osiągnąć. Dobrze jest podjąć przemyślaną decyzję, bowiem banku zazwyczaj nie zmieniamy za często, więc współpraca powinna być dla nas opłacalna od samego początku.