You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę za granicą?

on Sep 18, 2021
Funkcjonujemy w świecie, który określany jest jako globalna wioska. Dzięki otwartym granicom wewnątrz wspólnoty europejskiej, mamy możliwość podróżowania prawie bez większych problemów. Dodatkowo, sprzyja temu także fakt rosnącej popularności tanich przewoźników lotniczych.
klawiatura z klawiszem pieniądze
Nasi rodacy są coraz bardziej zainteresowani nowymi okazjami, które się przed nimi otwierają, również dzięki świetnej znajomości języków obcych. To właśnie jeden z tych powodów przez których coraz więcej z naszych krajan zdobywa pracę w różnych krajach Europy ale i nie tylko.Wydaje się, że fundamentem do pracy w którymś z europejskich krajów jest znajomość języka. Nie da się ukryć, że to bardzo ułatwia wiele spraw. Niemniej jednak, wystarczy chociażby znajomość angielskiego.

To wszystko pomoże nam się także odnaleźć w sprawach prawnych i podatkowych. Należy tutaj dodać, że za legalną pracę za granicą możemy ubiegać się o zwrot podatku. Dobrze jest o tym aspekcie pamiętać zwłaszcza teraz, gdy zaczyna się temat corocznych rozliczeń - więcej o rozliczeniu pit.

biznes
Source: pixabay.com
Oczywiste jest to, że wymaga to odrobinę zaangażowania, jednakże sprawa jest warta poświęcenia, ponieważ częstokroć możemy liczyć na duże kwoty. Jeżeli mowa na przykład o zwrot podatku z Holandii, to należy posiadać konkretne papiery jakie uprawniają nas do tego roszczenia. Takim dokumentem jest choćby Jaaropgaaf lub Jaaropgave.

Trzeba dodać, że jeżeli nie mamy tego typu papierów, to są biura, które pomogą nam przejść przez cały proces - tekst o pitach 2016. Co więcej, mogą nawet udać się do firmy, która nas zatrudniała o wystawienie stosownych zaświadczeń.

Jeśli szukasz zbliżonych danych na opisywany wątek, to też rzuć okiem na tytuł wykonawczy pokrewne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Zdecydowanie ułatwia to całą sytuację oraz pomaga zaoszczędzić całkiem dużo czasu i nerwów.

Biznesmen w pracy
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Już od pewnego czasu własny rynek pracy dla mieszkańców Polski otworzyły także Niemcy. W kraju Goethego pracuje coraz więcej specjalistów z naszego kraju. Nasi rodacy są obecni niemal we wszystkich branżach. Niemcy cenią nas za sumienność, fachowość a także profesjonalne podejście do powierzonych nam obowiązków.

Jeżeli pracowaliśmy legalnie na terenie tego kraju, tutaj także warto przemyśleć możliwość skorzystania z odzyskania nadpłaconych składek. Jeśli chodzi więc o zagadnienie takie jak zwrot podatku z Niemiec, to tutaj również jesteśmy w stanie liczyć na fachową pomoc przedsiębiorstw, które specjalizują się w tego typu kwestiach.

Czy według Ciebie, ten artykuł zasługuje na Twoje zainteresowanie? Jeśli tak, to sprawdź również zbliżone praktyczne wskazówki, które niewątpliwie zadowolą Twoją ciekawość.

Miejmy na uwadze jednak to, że musimy mieć odpowiednią kartę podatkową, jaką otrzymujemy od pracodawcy. Co więcej, potrzebne jest zaświadczenie UE/EOG.

Wszystkie te sprawy możemy jednak powierzyć specjalistom z wymienionych wcześniej biur, jakie parają się zwrotem podatku za pracę na Zachodzie. Należy jedynie wypełnić odpowiedni formularz na stronie takiej firmy albo udać się do oddziału - artykuł.