You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zmodyfikować swój samochód? Czytaj na ten temat nieco więcej

on Nov 21, 2022
Dla wielu osób samochód stanowi jeden z najpopularniejszych środków transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut wyłącznie w funkcjonalny sposób. Dla miłośników motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wykonywania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.
Prace mające na celu zmianę wyglądu różnorodnych maszyn wiążą się z tuningiem. Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego a oznacza regulację albo strojenie. W jego obszarze wyróżnia się dwie grupy tuningu – profesjonalny tuning - (regeneracja filtra cząstek stałych) mechaniczny optyczny. Pierwszy z nich odnosi się do przeróbek w obrębie mechanizmu. Jego głównymi celami są poprawa technicznych parametrów i jezdnych właściwości. Można to uzyskać poprzez m.in. wymianę wałka rozrządu na sportowy, korbowodów, tłoków, gaźnika, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie turbosprężarek, tłumików, a w przypadku podwozia – wzmocnienie hamulców, założenie alufelg (czyli felg wykonanych ze stopu aluminium oraz magnezu).
auto
Author: Evan Kilgore
Source: http://www.flickr.com


Powiązany artykuł - mercedes w210 tuning

Z kolei drugi dotyczy zmian w zewnętrznym wyglądzie auta, by podkreślić jego parametry czy podwyższyć komfort jazdy.www.poltrading.com.pl/ (http://www.poltrading.com.pl/)W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie wpływa na polepszenie osiągów pojazdu, a jedynie uzyskanie zadowalających wizualnych efektów w postaci np. montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych malowideł czy innych rozwiązań nadających w całości niebanalny wizerunek.
Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemal unikatowe. Części|Elementy wykorzystywane do tuningu pojazdu najczęściej kupuje się na rozmaitych stronach internetowych poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym bądź ogólnie motoryzacji. Przykładowo wystarczy sprawdzić hasła takie jak “Mercedes W210 tuning” czy “Carisma tuning”, a pojawiają się wyniki prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony odsłaniające się po wklepaniu frazy “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w zakresie obramówek pokrętek, chromu na lampy, zegarów, przyciemnień szyb oraz wielu innych modyfikacji. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę przykuwają zwłaszcza akcesoria tuningowe, takie jak np. folie na lampy, oświetlenie LED, chromowane listwy, nakrętki na wentyle.

Źródło informacji -