You are here

W jaki sposób zmodyfikować swój samochód? Czytaj na ten temat nieco więcej

on Oct 30, 2018
Dla wielu osób samochód stanowi jeden z najpopularniejszych środków transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut wyłącznie w funkcjonalny sposób. Dla miłośników motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem przeznaczonym do wykonywania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.
Prace mające na celu zmianę wyglądu różnorodnych maszyn wiążą się z tuningiem. Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego a oznacza regulację albo strojenie. W jego obszarze wyróżnia się dwie grupy tuningu – tuning mechaniczny optyczny. Pierwszy z nich odnosi się do przeróbek w obrębie mechanizmu. Jego głównymi celami są poprawa technicznych parametrów i jezdnych właściwości. Można to uzyskać poprzez m.in. wymianę wałka rozrządu na sportowy, korbowodów, tłoków, gaźnika, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie turbosprężarek, tłumików, a w przypadku podwozia – wzmocnienie hamulców, założenie alufelg (czyli felg wykonanych ze stopu aluminium oraz magnezu).
auto
Author: Evan Kilgore
Source: http://www.flickr.com


Powiązany artykuł - mercedes w210 tuning

Z kolei drugi dotyczy zmian w zewnętrznym wyglądzie auta, by podkreślić jego parametry czy podwyższyć komfort jazdy. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie wpływa na polepszenie osiągów pojazdu, a jedynie uzyskanie zadowalających wizualnych efektów w postaci np. montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych malowideł czy innych rozwiązań nadających w całości niebanalny wizerunek.
Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemal unikatowe. Części|Elementy wykorzystywane do tuningu pojazdu najczęściej kupuje się na rozmaitych stronach internetowych poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym bądź ogólnie motoryzacji.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Przykładowo wystarczy sprawdzić hasła takie jak “Mercedes W210 tuning” czy “Carisma tuning”, a pojawiają się wyniki prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony odsłaniające się po wklepaniu frazy “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w zakresie obramówek pokrętek, chromu na lampy, zegarów, przyciemnień szyb oraz wielu innych modyfikacji. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę przykuwają zwłaszcza akcesoria tuningowe, takie jak np. folie na lampy, oświetlenie LED, chromowane listwy, nakrętki na wentyle.

Źródło informacji -