You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Współczesne normy wpływające na lepszą pracę

on Mar 30, 2023
W obecnych czasach w każdym miejscu standardy związane z pracą powinny być na zbliżonym poziomie. Czy tak jest? Oczywiście nie. Ale istnieją firmy, które chcą żeby nie tylko to, co oferują klientom okazywało się na jak najwyższym poziomie, ale również by pracownicy mieli poczucie komfortu na swoim stanowisku pracy. Dlatego między innymi pakiet związany np. z opcją pójścia na siłownię czy do spa pozwala na zupełnie inne podejście pracownika do tego, co musi zrobić w miejscu pracy.
Praca przy komputerze
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Jeśli po pracy pracownik ma możliwość naprawdę fajnie wypocząć, bez płacenia za siłownię czy basen, to spojrzenie na pracodawcę zmienia się o całe 180 stopni. Nie wspominając już o przedsiębiorstwach, które stwierdziły, że masaż w pracy jest również dobrym sposobem na polepszenie morali osób zatrudnionych. Wielu ludziom zdaje się, że siedzenie przed komputerem to praca, która nie wymaga wysiłku. Jednak utrzymanie ciała w określonej pozycji przez wiele godzin jest naprawdę trudne. Dlatego świetnym rozwiązaniem okazuje się masaż w czasie pracy. Organizacje, które wprowadziły takie udogodnienie, widzą lepszą efektywność pracowników.

Dostosowanie stanowiska pracy do obowiązków pracownikaDziś zasady BHP to za mało. Teraz zwracać uwagę uwagę na wiele więcej czynników niż te spisane w kodeksie BHP. Pracownik (zobacz przerwy w pracy) powinien sam domagać się tego, by ergonomia pracy w biurze była zachowana. Bo w obecnych czasach pracownik (zobacz wypowiedzenie pracy) powinien sam posiadać informacje związane z tym, co tak naprawdę jest dla niego odpowiednie, a co sprawia, że w czasie pracy dana osoba czuje się niekomfortowo. Kiedy mówi się o schorzeniach zawodowych prawie nigdy nie myśli się o chorobach , które są wywołane pracą siedzącą.

A w rzeczywistości i w biurze można nabawić się kontuzji , które wykluczą człowieka na lata z jakiejkolwiek aktywności. Z tego powodu tak ważne jest by każde stanowisko pracy było w odpowiedni sposób dopasowane indywidualnie do pracownika. Jeżeli jakieś stanowisko nie spełnia pewnych standardów, to trzeba to zmienić. W innym wypadku praca w biurze okażę się katorgą, a to odbije się na efektach działań pracowników. Należy mieć na uwadze to, że zdrowy pracownik to osoba, której chce się działać, a to korzyść dla uczciwego pracodawcy.