You are here

Wszystko co trzeba wiedzieć o kursach walut?

on Sep 24, 2018
Decyzji prowadzących nas do zakupu jak i sprzedania walut może być multum. Jedni z nas kupują obcą walutą ponieważ udają się na daleką wycieczkę czy też w celu zainwestowania, jeszcze inni mają nadzieję kupić tanio i sprzedać z zyskiem. Nie istotny jest powód wspomnianych transakcji, każdy jednak musi zdawać sobie sprawę ze zmienności rynku walut. Sytuacja geopolityczna na świecie bywa, że wywraca do góry nogami kurs danej waluty.


euro
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com
Zdarza się, że w przypadku mocnego, dolara stanieje, np. złoto, następstwem wspomnianego będzie zebranie inwestorów, którzy wykupują dany kruszec. I oczywiście przeciwnie, jeżeli waluta traci, wtedy wspomniane złoto będzie droższe. Na kursy walut wpływają jednocześnie ważne decyzje polityków, jak i te, z pozoru te mniej ważne działania.

Na co trzeba uważać w trakcie brania pożyczki w innej walucie?

Jeszcze kilka lat temu ludzie ochoczo brali kredyt we frankach szwajcarskich. Królowała wtedy opinia, że skoro Szwajcaria jest krajem neutralnym a także rewelacyjnie zarządzanym to, nic złego nie może się stać. Jednak niedawne wydarzenia pokazały, że wielu było w błędzie. Szwajcaria uwolniła kurs franka wobec Euro. Do tego momentu Szwajcaria utrzymywali sztywny kurs, co znaczyło, że europejska waluta nie mogła kosztować mniej niż 1,2 franka. By nagle przestać to robić.

Powstała ogólna panika, ceny franka poszły w górę, ludzie stracili wielkie sumy pieniędzy. Branie wieloletnich kredytów w zagranicznej walucie wiąże się z dużym ryzykiem. Nawet gdy konkretna waluta (waluty we wrocławiu) utrzymuje stały, niski poziom przez wiele lat. Nigdy nie możemy mieć pewności, że ten trend nagle nie ulegnie zmianie, dlatego warto być zabezpieczonym. Dlatego przed podjęciem tak ważnych dla nas decyzji trzeba wpierw zastanowić się kilka razy.

pieniądze
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Zawsze należy być dokładnym, aby w dłuższej perspektywie zyskać.

Wymiany walut cechuje popularny spread walutowy. Inaczej mówiąc jest to różnica sprzedaży obcych walut między różnicą zakupu powyższych walut. Zazwyczaj jest on podawany w procentach albo ewentualnie w konkretnej walucie. Im większy występuje spread, tym gorzej dla nas. Żeby być na bieżąco z trendami musimy kontrolować na bieżąco waluty forex, sprawdź szczegóły (sprawdź szczegóły) czyli co najmniej dwa razy dziennie.