You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Wyprawa po Wrocławiu - co pożądane byłoby zobaczyć w tym mieście?

on Apr 6, 2020
Wycieczka po Wrocławiu niewątpliwie będzie niezwykle emocjonująca. Wrocław to piękne miasto, jakie ma dużo do zaoferowania. Na początek pożądane byłoby udać się do serca Wrocławia, to znaczy ujrzeć rynek. Znajduje się tam mnogość kościołów, z jakich możemy podziwiać zachwycającą panoramę miasta, a także stare kamieniczki, masa sklepów i mnogość interesujących kawiarenek i kafejek.

Wrocław
Author: Alberto Cabello
Source: http://www.flickr.com
We Wrocławiu należałoby wybrać się również do Ogrodu Zoologicznego oraz do ZOO - na zwiedzanie tych atrakcji trzeba zarezerwować sobie multum czasu. Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie wolno chwilę wypocząć oraz napić się piwka pod chmurką. To miejsce polecamy szczególnie ciepłą wiosną oraz latem. Warto wybrać się również na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, która oferuje rejsy od wiosny do jesieni. Zdołamy też pożyczyć kajak albo rower wodny.

Park Szczytnicki to również perfekcyjny pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu blisko 400 różnorodnych gatunków drzew, sporo ślicznych roślin, prześliczne mosty i kładki, jakimi wolno przechadzać się. Ładnym miejscem jest także zrobiony z drewna kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI i XVII wieku. We Wrocławiu powinno się zobaczyć również Most Grunwaldzki, jaki jest jednym z pierwszych wiszących mostów w całej Polsce. Pomimo, że we Wrocławiu nie brak mostów, to stanowczo wolno stwierdzić, iż Most Gru http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html -->
Interesującym miejscem jest też Wyspa Słodowa, gdzie nierzadko odbywają się rozmaite imprezy plenerowe i koncerty, a na barkach zdołamy napić się piwa. Obok Wyspy Słodowej znajdują się też dwie inne - Wyspa Piaskowa oraz Bielarska, jakie też warto odwiedzić. Wyspy te wysuwają Wrocław na tle innych miast, to idealne miejsce na spacer oraz odetchnięcie.

To zaledwie kilka miejsc, jakie możemy dojrzeć, będąc w tym pięknym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, warto zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w jakim odnajdziemy jeszcze więcej intrygujących miejsc i zabytków godnych zobaczenia.