You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Zakupy B2B w internecie

on Feb 14, 2015
Bezpieczne zakupy przez internet
Author: iStock
Source: iStock
Ostatnie lata to nie jest dobry czas dla biznesu. Kryzys nie dotknął mocno Polski, jednakże całościowa słaba koniunktura w Unii Europejskiej oddziałuje na nasze położenie ekonomiczne mimo to. Wiele biznesów, by liczyć się na rynku, musiało ciąć koszty i usprawniać funkcjonowanie. Przedsiębiorcy stanęli przed problemem dywersyfikacji dostaw i opanowania trudnej negocjacji kosztów.

Na ratunek nadciągnął nowy pomysł internetowy - aukcje elektroniczne. - prosty sposób ustalania ceny produktu, dzięki czemu firmy unikają żmudnych negocjacji i ewentualnych nieuczciwych zagrywek, ze strony potencjalnego dostawcy. Powróćmy jednak do zasadniczej kwestii naszych rozważań. Rzeczone wyżej hasło e-procurement (patrz: szkolenia e-procurement dla biznesu) także odnosi się w jakiś sposób do szeroko pojętego zastępstwa.

Dzięki systemom informatycznym możliwe bywa szybkie dokonywanie zamówień, co znacząco wpływa na zreorganizowanie transakcji handlowej. Dzięki komputerom zarówno placówki publiczne, jak i prywatne mogą w nieskomplikowany i, co warte podkreślenia, przejrzysty sposób zamawiać materiały i śledzić cały czas postęp transakcji. W tak pomyślanym systemie handlu zazwyczaj korzysta się z elektronicznych podpisów i faktur, które zastępują te tradycyjne wersje druków. I w tym przypadku nie bywa konieczna osobista obecność dwóch współuczestników dokonujących transakcji biznesowych. - elektroniczny obieg dokumentów – każdy etap zamówienia i jego realizacji przeprowadzane są za pomocą dokumentów elektronicznych takich jak e-faktura i e-podpis.

Z usług platform aukcyjnych oraz aukcji elektronicznych mają możliwość skorzystać zarówno firmy prywatne, jak również instytucje publiczne, działające na podstawie Ustawę Prawo Zamówień Publicznych. Aukcje elektroniczne to również znaczna oszczędność godzin pracy. Prowadzone są zazwyczaj w ramach platformy zakupowej, by w ten sposób szybko odnaleźć zainteresowanych kontrahentów. To bardzo korzystne rozwiązanie, które wprowadza rywalizacje między dostawcami, co zmniejszy koszta zamawianych artykułów.

Zwyczajne, powszechne aukcje elektroniczne także są dobre dla przedsiębiorstw. Na największych portalach aukcyjnych można zakupić w korzystnych cenach wiele przydatnych towarów, także w masowych ilościach. Aukcje elektroniczne to rzecz, dzięki której stworzysz ważne relacje handlowe.