You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Zasady BHP w większych organizacjach

on Feb 17, 2015
Wypadki w pracy
Author: Ed Uthman
Source: http://www.flickr.com
Behapowiec ostatnimi czasy niewątpliwie nie może zbytnio uskarżać się na brak pracy. Jakby nie patrzeć BHP odgrywa na świecie, zatem u nas także, ogromną rolę. I można śmiało powiedzieć, że jeżeli ktoś pragnie mieć to wykształcenie, które może zagwarantować dobrą pracę, no właśnie niech porozgląda się za kierunkami mającymi związek z BHP. Przede wszystkim w każdym budynku, szczególnie użytku publicznego, musi być dostępna instrukcja bezpieczeństwa pożarowego.

Profesjonalna instrukcja może być niezwykle pomocna i w wielu przypadkach powinna nas ochronić przed przykrymi okolicznościami, a równocześnie umożliwić zdobyć informacje dotyczące właściwego zachowania w sytuacji wystąpienia ognia. Pomocny będzie również sprzęt PPOŻ. Powinniśmy pamiętać, że zarówno w domu, a także w biurze czy pomieszczeniach publicznych, w niezwykle łatwy sposób możemy codziennie przeciwdziałać pożarom. Przede wszystkim nie powinniśmy rzucać niedopałków od razu do kosza na śmieci.

Jeżeli palimy papierosy wewnątrz budynków, musimy wyrzucać wszelkie niedopałki, popiół oraz spalone zapałki. Nigdy nie należy pozostawiać ich w zasięgu ręki dzieci. Podobne zasady obowiązują w mieszkaniach. Jeśli palimy papierosy, nigdy nie powinniśmy palić w łóżku. Wszelkie zapałki czy zapalniczki musimy trzymać z dala od dzieci.

Nie możemy trzymać w obiektach mieszkalnych łatwopalnych substancji, jak również używać łatwopalnych preparatów do usuwania plam. Ale! Są profesje w których wkładanie rękawic jest bezwzględnie zabronione, np. w trakcie toczenia czy frezowania. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Co roku musimy sprawdzać system grzewczy, jeżeli posiadamy elektryczne ogrzewanie. Trzeba także we właściwy sposób wyciągać wtyczki z kontaktu i absolutnie nigdy nie możemy zastępować bezpiecznika domowej metody urządzeniem. W organizacjach tego rodzaju usługi BHP Warszawa są standardem, natomiast w zaciszu domowym nierzadko o to się nie troszczymy.