You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Zima nie jest taka straszna, jak się wydaje. Jesteśmy w stanie wtedy naprawdę odpowiednio zaplanować czas

on Feb 22, 2015
sporty zimowe
Author: Gavin Craigie
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na wszystko, możemy pozytywnie przywitać zimę. Jest kilka sposobów. Jednym z kłopotów, które szczególnie mocno dotykają praktycznie całe rodziny, jest między innymi niepełnosprawność ruchowa oraz zahamowania rozwoju dziecka. Chyba każdy rodzic w takich wypadkach przyznaje, że jest w stanie zrobić niemalże wszystko, aby sprawić chociażby najmniejszą poprawę u swojego dziecka.

Warto sobie uświadomić, że w takich przypadkach, kiedy mamy do czynienia z niepełnosprawnymi, kategorycznie najważniejsza jest regularna rehabilitacja. Tylko regularne ćwiczenia będą w stanie dać zadowalający efekt. Niezbyt odkrywczym będzie propozycja spróbowania sportów zimowych, jak jeżdżenie na nartach czy snowboard, ale warto o tym pomyśleć. To naprawdę wspaniały sposób, na ciekawe spędzenie zimowego czasu i jednocześnie recepta na pozostanie aktywnym.

Jazda na nartach czy na snowboardzie wcale nie jest taka trudna. Wystarczy spróbować, żeby przekonać się na własnej skórze. Na pewno jacyś nasi znajomi uprawiają te sporty, więc może warto wyjechać z nimi na stok i spróbować. Jeśli jednak pozostaje to poza kręgiem naszych możliwości to nic straconego, gdyż możemy się zapisać na jakiś kurs.

To naprawdę dobry sposób na szybkie nauczenie się tych sportów.
dzieci na koniach
Jedną z mocno popularnych metod rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością jest między innymi hipoterapia. Zajęcia te polegają przede wszystkim na zorganizowaniu dziecku czasu z koniem - już dużo lat temu zostało dowiedzione, że zwierzęta te mają znakomity wpływ na osoby niepełnosprawne i znacznie pomagają im w zwyciężaniu swoich słabości. Co wielce istotne, hipoterapia jest skuteczna praktycznie we wszystkich wypadkach niepełnosprawności - można za jej pomocą leczyć dzieci z niepełnosprawnością ruchową, ale także sensoryczną, a w szczególności - umysłową - www.patataj.com.

Jeżeli dotknęło Cię to nieszczęście i Twoje dziecko jest upośledzone, wtedy bez wątpliwości powinieneś rozważyć zapisanie go na hipoterapię. Nie da się zaprzeczyć, że jest to nader kosztowny sposób rehabilitowania, jednak z drugiej strony mocno skuteczny. Jeżeli tylko masz odpowiednią kwotę pieniędzy na to, aby Twoje dziecko przez dłuższy czas mogło wziąć udział w zajęciach hipoterapii, wówczas nie powinieneś się zastanawiać nad tym ani chwili. Budowane igloo to także ciekawy, acz bardziej ambitny plan. Wielbiciele przygód koniecznie powinni spróbować.

Doskonałą zabawę zapewni kulig. Nie myśl jednak, że z tego powodu musisz gdzieś wyjeżdżać z miasta. Może go zorganizować w miejscu swojego zamieszkania na przykład w Warszawie - http://www.patataj.com/cennik/zaprzegi.